• <
nauta_2024

Zobacz, jak pracuje największa na świecie jednostka FSRU (wideo)

PMK

06.02.2019 21:13 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Zobacz, jak pracuje największa na świecie jednostka FSRU (wideo)

Partnerzy portalu

Zobacz, jak pracuje największa na świecie jednostka FSRU (wideo) - GospodarkaMorska.pl

Japoński gigant żeglugowy MOL opublikował ostatnio wideo przedstawiające największą na świecie pływającą jednostkę magazynowania i regazyfikacji (FSRU) w czasie pracy w tureckim porcie Dörtyol w Hatay.

MOL FSRU Challenger rozpoczął w lutym ubiegłego roku działalność w Turcji jako drugi terminal FSRU w tym kraju.

Jednostka ma pojemność magazynową LNG wynoszącą 263 000 metrów sześciennych i ma zdolności do ponownej wysyłki i przesyłania gazu.

Turecki operator sieci gazowej Botas wyczarterował statek z MOL, aby mógł być wykorzystany jako terminal importowy dla projektu o nazwie Terminal FSRU Botas-Dörtyol.

Japoński MOL podpisał także niedawno umowę z Grupą Uniper nad rozwojem dostaw gazu LNG do Niemiec.

Niemiecki rząd chce dywersyfikować źródła gazu i nie polegać tak mocno na tym imporcie tego surowca z Rosji, Norwegii i Holandii. Dostawcy, przede wszystkim Katar i Stany Zjednoczone, wyrazili już zainteresowanie.

Uniper prowadzi rozmowy z zainteresowanymi stronami na temat budowy pływającego terminalu FSRU (Floating Storage Regasification Unit). Na miejsce jego budowy wybrane zostanie Wilhelmshaven, które znajduje się blisko zakładu magazynowania LNG Uniper.

Uniper powiedział w poniedziałek, że Mitsui zamierza zbudować, obsługiwać i finansować FSRU, którego planowana zdolność wysyłania wynosi 10 miliardów metrów sześciennych rocznie, a pojemność magazynowa LNG wynosi 263 000 metrów sześciennych. Jednostka mogłaby działać już w drugiej połowie 2022 roku - powiedział Uniper.

- Cieszymy się, że udało nam się zdobyć tak doświadczonego partnera, jak Mitsui OSK Lines na pokładzie, w celu opracowania pierwszego w Niemczech terminalu LNG - powiedział członek zarządu Uniper, Keith Martin.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.