Wiadomości

Pierwsze cięcie blachy na projekcie Johan Sverdrup RP w Mostostalu Pomorze Przemysł, Stocznie, Offshore

Pierwsze cięcie blachy na projekcie Johan Sverdrup RP w Mostostalu Pomorze

Mostostal Pomorze (MPG) w środę uroczyście rozpoczął projekt Johan Sverdrup Riser Platform (JSRP). W zakresie prac spółki jest wykonanie dwóch modułów platformy, każdy po około 400 ton. Realizacja projektu, obejmująca również pełne zabezpieczenie antykorozyjne modułów, przewidziana jest do stycznia 2020 roku. Konstrukcja zostanie przeznaczona na pole naftowe Johan Sverdrup na Morzu Północnym.

opublikowano: 2019-04-24
Chiński przemysł ratunkiem dla chorwackiej grupy stoczniowej Uljanik? Spotkanie w tej sprawie w najbliższych dniach Przemysł, Stocznie, Offshore

Chiński przemysł ratunkiem dla chorwackiej grupy stoczniowej Uljanik? Spotkanie w tej sprawie w najbliższych dniach

Przedstawiciele China Shipbuilding Industry Corporation mają złożyć wizytę w chorwackich stoczniach Uljanik i 3 Maj jeszcze w tym miesiącu lub na początku maja – poinformował chorwacki rząd. Cel spotkania to możliwa współpraca. Chorwacka grupa stoczniowa Uljanik walczy o przetrwanie w obliczu możliwości bankructwa z powodu problemów z płynnością, które rozpoczęły się w 2017 r. O sprawie napisał portal seenews.com.

opublikowano: 2019-04-24
Pomorze Zachodnie wspiera branżę stoczniową (foto) Przemysł, Stocznie, Offshore

Pomorze Zachodnie wspiera branżę stoczniową (foto)

Wielofunkcyjny ponton do budowy, wodowania i transportu kadłubów statków, ich elementów oraz konstrukcji wielkogabarytowych. Właśnie taki projekt zrealizuje działająca od ponad 25 lat w branży stoczniowej szczecińska firma Finomar, która jest pierwszym beneficjentem środków unijnych wywalczonych przez marszałka Olgierda Geblewicza na wsparcie kluczowego dla rozwoju Pomorza Zachodniego sektora gospodarki.

opublikowano: 2019-04-23
ST3 Offshore bez kontraktu przy budowie wielkiej farmy wiatrowej Moray East Przemysł, Stocznie, Offshore

ST3 Offshore bez kontraktu przy budowie wielkiej farmy wiatrowej Moray East

Po marcowym ogłoszeniu przez grupę DEME Offshore kluczowych dostawców na instalację fundamentów wież turbin na morskiej farmie wiatrowej Moray East, szczecińska fabryka fundamentów morskich turbin wiatrowych ST³ Offshore liczyła na część tego zlecenia. Dokładniej, chodziło o budowę około 30 górnych części fundamentów kratownicowych wraz z ostatecznym montażem. Niestety, kontrakt ten przypadł finalnie belgijskiej firmie Eiffage.

opublikowano: 2019-04-23
Synergia 99 wystawiona na sprzedaż Przemysł, Stocznie, Offshore

Synergia 99 wystawiona na sprzedaż

W połowie lutego informowaliśmy, iż Stocznia Remontowa Nauta zdecydowała się zlikwidować Zakład Nowych Budów w Gdańsku. Do końca czerwca tego roku mają zostać ukończone cztery ostatnie statki, a 10-hektarowy teren wraz z infrastrukturą będzie wydzierżawiony lub sprzedany. Kilka dni temu pojawiło się również ogłoszenie o sprzedaży udziałów w spółce Synergia 99. Tym samym, Nauta wycofuje się z Gdańska i będzie działała tylko w oparciu o infrastrukturę po Stoczni Gdynia.

opublikowano: 2019-04-19

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook