• <
KONGSBERG_2023

SR Nauta i PGZ Stocznia Wojenna szukają kandydatów do zarządu

pc

07.05.2019 22:30 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki SR Nauta i PGZ Stocznia Wojenna szukają kandydatów do zarządu

Partnerzy portalu

SR Nauta i PGZ Stocznia Wojenna szukają kandydatów do zarządu - GospodarkaMorska.pl

Gdyńskie stocznie szukają kandydatów do zarządu. Stocznia Remontowa Nauta potrzebuje prezesa oraz wiceprezesa ds. finansowych, PGZ Stocznia Wojenna natomiast prowadzi postępowanie kwalifikacyjne na członka zarządu ds. ekonomiczno-finansowych. Termin składania zgłoszeń na powyższe stanowiska upływa pod koniec maja.

Kandydaci na członków zarządu SR Nauta powinni posiadać m.in. wyższe wykształcenie; co najmniej 5-letni okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę lub wykonywania działalności gospodarczej na własny rachunek, oraz co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych albo wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek.

Dodatkowo kandydaci powinni posiadać doświadczenie i wiedzę o branży, dostęp do informacji niejawnych z klauzulą co najmniej „poufne”. Wymagane są także wiedza z zakresu organizacji i zarządzania, prawa handlowego, prawa pracy oraz umiejętność porozumiewania się w języku angielskim.

Przyszli członkowie zarządu SR Nauta nie mogą m.in. pracować w biurach poselskich, senatorskich, poselsko-senatorskich, posłów do Parlamentu Europejskiego oraz w partiach politycznych. Niedozwolone jest także pełnienie funkcji z wyboru w zakładowej organizacji związkowej.

Zgłoszenia na stanowiska członków zarządu w SR Nauta przyjmowane są do 29 maja. Ogłoszenie dostępne tutaj.

Od 1 listopada ubiegłego roku obowiązki prezesa SR Nauta pełni Adam Potrykus. Rada Nadzorcza powołała go na to stanowisko z powodu rezygnacji dotychczasowego prezesa Marcina Dąbrowskiego, który decyzję tę uzasadnił wypełnieniem postawionych zadań oraz powodami osobistymi. Dąbrowski do pełnienia funkcji prezesa zarządu VII kadencji został powołany 18 kwietnia 2018 r. Jak podała Stocznia Remontowa Nauta, odpowiadał za opracowanie i wdrożenie planu naprawczego dla spółki, ustabilizowanie sytuacji płynnościowej, sprzedaż aktywów nieprodukcyjnych oraz za restrukturyzację przedsiębiorstwa.

Wakat także w PGZ Stoczni Wojennej

W PGZ Stoczni Wojennej zmian w kierownictwie na razie nie było. Prezesem zakładu pozostaje Konrad Konefał. Obecnie stocznia poszukuje członka zarządu ds. ekonomiczno-finansowych. Kandydaci na to stanowisko powinni posiadać m.in. wykształcenie wyższe z obszaru finansów i ekonomii; co najmniej 5-letni okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę, świadczenia usług na podstawie innej umowy lub wykonywania działalności gospodarczej na własny rachunek, oraz co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych albo wynikającego z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek w obszarze finansów i ekonomii.

Kandydaci na stanowisko członka zarządu ds. ekonomiczno-finansowych dodatkwo powinni posiadać doświadczenie w sektorze stoczniowym oraz dostęp do informacji niejawnych z klauzulą „tajne”. Wymagane są także potwierdzona certyfikatami biegła znajomość języka angielskiego w zakresie finansów i ekonomii, oraz  znajomość zasad: gospodarki magazynowej, zakupów, inwestycji, kontrolingu, budżetowania i systemów IT w sektorze stoczniowym.

Przyszły członek zarządu nie może m.in. pracować w biurach poselskich, senatorskich, poselsko-senatorskich, posłów do Parlamentu Europejskiego oraz w partiach politycznych. Niedozwolone jest także pełnienie funkcji z wyboru w zakładowej organizacji związkowej.

Na zgłoszenia kandydatów PGZ Stocznia Wojenna czeka do 31 maja. Ogłoszenie dostępne tutaj.

PGZ Stocznia Wojenna powstała w 2017 roku. Jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej, jednego z największych koncernów zbrojeniowych w Europie. Zakład działalność operacyjną rozpoczął 3 stycznia 2018, po przejęciu majątku Stoczni Marynarki Wojennej (SMW), która, począwszy od 1922 roku, związana była z Marynarką Wojenną RP. Zakup przedsiębiorstwa z ponad 95-letnią tradycją umożliwia Stoczni Wojennej wykorzystanie wysoko rozwiniętej efektywności operacyjnej i rozwojowej, mającej na celu ochronę podstawowych interesów Rzeczypospolitej Polskiej. Stocznia dzisiaj, wypełniając powierzoną sobie misję, w istotny sposób przyczynia się do zwiększania potencjału polskiego przemysłu obronnego – czytamy na stronie internetowej stoczni.

Stocznia Remontowa Nauta, należąca do grupy MARS Shipyards & Offshore, łączy wieloletnią tradycję okrętową z nowoczesnymi technologiami. Należy do zakładów o bardzo szerokim wachlarzu usług. Oprócz standardowych remontów, wykonuje także skomplikowane konwersje i przebudowy, a także wyposaża statki obsługujące sektor offshore. Zwiększony potencjał dokowy i produkcyjny pozwala Naucie remontować nawet największe jednostki wpływające na Bałtyk. Nauta jest również bardzo aktywna w obszarze innowacji. Stocznia wspólnie z uczelniami wyższymi oraz ośrodkami naukowymi uczestniczy w kilku projektach o charakterze badawczo-rozwojowym, których celem jest opracowanie i wdrożenie do produkcji nowatorskich produktów mogących znaleźć zastosowanie m.in. w ochronie środowiska, energetyce oraz w różnych gałęziach przemysłu, w tym również w przemyśle wojskowym.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.