• <
nauta_2024

Naftoserwis członkiem prestiżowej międzynarodowej organizacji branżowej

pc

06.02.2019 05:18 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Naftoserwis członkiem prestiżowej międzynarodowej organizacji branżowej

Partnerzy portalu

Naftoserwis członkiem prestiżowej międzynarodowej organizacji branżowej - GospodarkaMorska.pl

Naftoserwis z grupy PERN został członkiem Pigging Products and Services Association (PPSA), międzynarodowej organizacji branżowej, zajmującej się diagnostyką rurociągów – poinformowała spółka. Zapowiedziała, że chce rozwijać doświadczenie w projektach międzynarodowych.

Naftoserwis to podmiot, który z końcem 2018 r. przejął Centrum Diagnostyki Rurociągów i Aparatury (CDRiA), inną spółkę serwisową z grupy PERN, specjalizującą się w diagnostyce stanu technicznego rurociągów, głównie ropy naftowej.

„Uczestnicząc w działalności PPSA Naftoserwis buduje swoją markę na rynkach międzynarodowych. Członkami PPSA są najwięksi globalni gracze w branży diagnostyki rurociągów, w tym nasi partnerzy i klienci” – powiedział Krzysztof Zalewski, prezes spółki, cytowany w jej komunikacie.

Naftoserwis podkreślił, iż jego działalność to nie tylko diagnostyka rurociągów, przejęta wraz z CDRiA, ale także inne usługi specjalistyczne, „skoncentrowane na utrzymaniu bezpieczeństwa technicznego infrastruktury strategicznej, w tym nowa usługa czyszczenia zbiorników na ropę metodą non–man entry”.

„Członkostwo w PPSA to również sygnał, iż chcemy dalej rozwijać doświadczenie w projektach międzynarodowych, które w 2018 r. realizowaliśmy w Belgii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich” – zaznaczyła spółka.

PPSA powstała w 1990 r. i obecnie zrzesza ponad 120 członków z ponad 20 krajów. Organizuje m.in. konferencje, seminaria i szkolenia, dostarczając w ten sposób aktualne informacje na temat najnowszych technologii i usług dla operatorów rurociągów i podmiotów powiązanych z tą branżą.

Naftoserwis kontynuuje działalność CDRiA, polegającą na badaniu stanu technicznego rurociągów, głównie ropy naftowej przy użyciu własnych, unikalnych urządzeń diagnostycznych (tłoków diagnostycznych)

Wcześniej badania takie CDRiA wykonywała m.in. na terenie Czech, Niemiec, Rumunii, a także w Ekwadorze, w trudno dostępnym regionie Andów, dla tamtejszej kompanii EP Petroecuador.

Na początku stycznia PERN poinformował o zakończonych przez Naftoserwis inspekcjach rurociągów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zwrócił przy tym uwagę, że był to pierwszy w historii komercyjny kontrakt polskiej firmy na wykonywanie usług diagnostycznych tłokami inteligentnymi w tamtej części świata.

Według PERN, prace wykonane przez Naftoserwis w ramach cyklu inspekcji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich były realizowane na nowych odcinkach infrastruktury rurociągowej należącej do Abu Dhabi National Oil Company. Badaniu podlegały m.in. magistrale podmorskie, w tym liczące kilkanaście kilometrów odcinki łączące stały ląd z wyspami, na których działają platformy wiertnicze.

Zlecenie na Półwyspie Arabskim było kolejnym projektem międzynarodowym realizowany przez grupę PERN – wcześniej, w październiku 2018 r., spółka informowała o przeprowadzonych inspekcjach rurociągu należącego do Belgian Pipeline Organisation, a wchodzącego w skład infrastruktury NATO. PERN zapowiedział niedawno, iż „współpraca z tym klientem będzie kontynuowana także w tym roku”.

Przedmiotem działalności Naftoserwisu jest także świadczenie usług serwisowych na bazach paliw oraz zapewnienie ciągłej sprawności technicznej i eksploatacyjnej instalacji i urządzeń. Spółka ma 10 zakładów serwisowych na terenie całej Polski, współpracuje także z największymi operatorami w branży paliwowej.

PERN, do którego grupy należy Naftoserwis, to strategiczny podmiot dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, odpowiadający za tłoczenie rurociągami ropy naftowej, w tym do rafinerii krajowych: PKN Orlen w Płocku i Grupy Lotos w Gdańsku, a także do dwóch rafinerii w Niemczech oraz za magazynowanie, zarówno surowca, jak i paliw płynnych.

Psiada bazy magazynowe ropy naftowej o łącznej pojemności ok. 3,5 mln m sześc., a także sieć ponad 2,6 tys. km rurociągów naftowych oraz paliwowych. W wyniku sfinalizowanego z początkiem 2018 r. połączenia z OLPP - wcześniej spółką ze swej grupy kapitałowej, która była największym w Polsce podmiotem składowania i przeładunku paliw płynnych - PERN przejął 19 baz magazynowych o łącznej pojemność ok. 1,8 mln m sześc.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.