Wiadomości

Wody Polskie zainwestują w produkcję OZE Rybołówstwo, Ekologia

Wody Polskie zainwestują w produkcję OZE

Na początku kwietnia Wody Polskie przedstawią program rozwoju energetyki odnawialnej opartej o elektrownie wodne - poinformował PAP prezes Wód Polskich Przemysław Daca. Wtedy też ma zostać uruchomiona elektrownia wodna Świnna Poręba - dodał.

opublikowano: 2019-03-25
To jedna z najdziwniejszych ryb oceanów (wideo) Rybołówstwo, Ekologia

To jedna z najdziwniejszych ryb oceanów (wideo)

O niezwykłym szczęściu może mówić grupa nurków, która niedaleko Azorów zaobserwowała jedną z najdziwniejszych ryb zamieszkujących oceany. Mowa o samogłowie, zwanym inaczej molą. Spotkanie z tą ogromną rybą należy do rzadkości i z pewnością robi wrażenie. Nagranie opublikował „Daily Mail”.

opublikowano: 2019-03-23
Światowy Dzień Wody i Światowy Dzień Meteorologii Rybołówstwo, Ekologia

Światowy Dzień Wody i Światowy Dzień Meteorologii

Światowy Dzień Wody święto obchodzone corocznie 22 marca. Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło je podczas Szczytu Ziemi 1992 w Rio de Janeiro w Brazylii. Myślą przewodnią tego globalnego święta jest uświadomienie relacji między roztropną gospodarką wodną i kondycją społeczną ludzi. W tym roku Światowy Dzień Wody odbędzie się pod hasłem „Leaving no one behind” (z ang. – nie pozostawiając nikogo w tyle), które kładzie nacisk na solidarność wobec problemów związanych z wodą.

opublikowano: 2019-03-23

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook