Wiadomości

30-lecie firmy Pliszka Porty, Transport, Logistyka

30-lecie firmy Pliszka

To już 30 lat, od kiedy Pliszka dba o Wasze bezpieczeństwo! W kwietniu 1989 roku, na dwa miesiące przed upadkiem komunizmu i ustanowieniem gospodarki rynkowej, prezes Krzysztof Pliszka uzyskał zgodę na uruchomienie własnej działalności gospodarczej. W ciągu trzech dekad firma mocno urosła - zarówno pod względem wielkości Zespołu, jak i pozycji rynkowej.

opublikowano: 2019-04-25
Jeden z najszybszych promów świata zaczyna sezon Porty, Transport, Logistyka

Jeden z najszybszych promów świata zaczyna sezon

Należący do Fjord Line prom Fjord Cat rozpoczął już obsługę połączenia pomiędzy Hirtshals a Kristiansand, a to oznacza, że gorący dla wielu armatorów sezon letni zbliża się wielkimi krokami. W tym roku popularny katamaran będzie pływał na trasie pomiędzy portami w Danii oraz Norwegii przez wydłużony okres.

opublikowano: 2019-04-25
Zabytkowy trójmasztowiec Le Marité wraz z pływającą wystawą „Exotic Taste of Europe” po raz drugi zawinął do portu w Gdyni Porty, Transport, Logistyka

Zabytkowy trójmasztowiec Le Marité wraz z pływającą wystawą „Exotic Taste of Europe” po raz drugi zawinął do portu w Gdyni

Do 2 maja w porcie w Gdyni będzie cumował historyczny żaglowiec „Le Marité”. Na pokładzie statku znajduje się sponsorowana przez UE wystawa fotograficzna „Exotic Taste of Europe”. Statek i wystawa będą dostępne dla zwiedzających od 28 kwietnia codziennie w godzinach od 9:00 do 18:00 Wstęp bezpłatny.

opublikowano: 2019-04-25
Stanowisko Grupy LOTOS dot. wstrzymania dostaw ropy z Rosji Porty, Transport, Logistyka

Stanowisko Grupy LOTOS dot. wstrzymania dostaw ropy z Rosji

Ze względu na pogorszenie się parametrów jakościowych rosyjskiej ropy REBCO Ministerstwo Energii podjęło decyzję o wstrzymaniu dostaw surowca w punkcie Adamowo. Obecne zapasy ropy naftowej pozwalają na utrzymanie ciągłości produkcji rafinerii Grupy LOTOS S.A. w Gdańsku. Sytuacja nie ma wpływu na jakość paliw sprzedawanych na stacjach koncernu.

opublikowano: 2019-04-25

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook