• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Sprzedaż niskosiarkowego bunkra z dramatycznym wzrostem w Porcie Rotterdam

PMK

10.12.2019 22:10 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Sprzedaż niskosiarkowego bunkra z dramatycznym wzrostem w Porcie Rotterdam

Partnerzy portalu

Sprzedaż niskosiarkowego bunkra z dramatycznym wzrostem w Porcie Rotterdam - GospodarkaMorska.pl

Paliwo o niskiej zawartości siarki okazało się niezwykle popularne w Rotterdamie, największym w Europie centrum bunkrowym. Ponad połowa całej sprzedaży bunkra w listopadzie przypada na zgodny z przepisami IMO 2020 olej napędowy o bardzo niskiej zawartości siarki (VLSFO).

Ta nagła zmiana trendu nastąpiła w niecały miesiąc przed wejściem w życie regulacji IMO 2020. Zgodnie z nowymi przepisami stosowanie paliwa o wysokiej zawartości siarki przez statki będzie dozwolone tylko na statkach, które mają zainstalowane płuczki na pokładzie. Obecna maksymalna zawartość siarki wynosi 3,5 procent.

Według portu w Rotterdamie sprzedaż VLSFO gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich kilku miesięcy, we wrześniu sprzedaż osiągnęła 1700 ton, październik - 32 000 ton, a listopad - 95 000 ton.

Liczby te odzwierciedlają dramatyczny wzrost VLSFO w całkowitej sprzedaży napędowego w Rotterdamie. - Oznacza to, że procent VLSFO w całkowitej sprzedaży wzrósł z 1,8% we wrześniu do 51,6% w listopadzie - oświadczył zarząd portu w Rotterdamie.

Port w Rotterdamie zaczyna śledzić sprzedaż bunkrów dzięki zastrzeżonej aplikacji TimeToBunker, która została uruchomiona w lutym i zyskuje na popularności przed IMO 2020. Aplikacja pozwala klientom śledzić poziomy siarki w oleju napędowym, w przeciwieństwie do tradycyjnych powiadomień bunkrowych.

- Aplikacja TimeToBunker jest używana od lutego i jest ogromnym sukcesem. Ponad jedna trzecia wszystkich powiadomień dotyczących bunkrów jest uruchamiana za pośrednictwem aplikacji - powiedział Ronald Backer, ekspert ds. bunkrów w Rotterdamie.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.