• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Singapur zachęca żeglugę do używania czystszych paliw

PMK

11.11.2019 17:22 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Singapur zachęca żeglugę do używania czystszych paliw

Partnerzy portalu

Singapur zachęca żeglugę do używania czystszych paliw - GospodarkaMorska.pl

Singapur będzie zachęcać przemysł żeglugowy do stosowania czystszych paliw, takich jak skroplony gaz ziemny (LNG), w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla w mieście – zapowiedział Zarząd Portu w Singapurze (MPA).

- Kraj wprowadza zachęty dla statków do instalowania silników wykorzystujących paliwa alternatywne o niższej zawartości węgla, takich jak LNG, oraz do korzystania z bunkra LNG podczas pobytu w porcie - powiedziała dyrektor generalny MPA, Quah Ley Hoon.

- LNG jest czystszym i bardziej ekologicznym paliwem i jest to jedyne realne rozwiązanie dostępne na dużą skalę dla przemysłu żeglugowego (w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla), więc damy temu większy nacisk - powiedziała.

Poza niektórymi wycieczkowcami, niewiele statków korzysta obecnie z LNG.

Rzecznik MPA powiedział, że zachęty będą obejmowały ulgi w niektórych opłatach, takich jak opłaty portowe, początkowe opłaty rejestracyjne i podatki. Singapur jest największym na świecie ośrodkiem bunkrowania w porcie i na morzu.

Międzynarodowa Organizacja Morska (IMO) ma długoterminowy cel zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o 50% w porównaniu z poziomami do 2050 r. Nowe przepisy IMO, które wejdą w życie w przyszłym roku, ograniczają tylko zawartość siarki w paliwach okrętowych.

MPA współfinansowała budowę dwóch tankowców LNG w Singapurze w celu ułatwienia bunkrowania LNG od trzeciego kwartału przyszłego roku.

Zarząd dzielił także licencji dostawcy bunkrów FueLNG i Pavilion Energy, które do tej pory przeprowadziły 150 operacji bunkrowania LNG z ciężarówki na statek. MPA przygotowuje się również do pierwszej jednoczesnej operacji bunkrowania LNG i operacji ładunkowych, która odbędzie się w przyszłym roku.

Wykorzystanie LNG do zasilania statków zamiast oleju opałowego lub morskiego oleju napędowego może zmniejszyć emisje tlenków azotu i tlenków siarki o 90-95%.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.