• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Maersk zbuduje swój pierwszy magazyn chłodniczy w Sankt Petersburgu

PMK

06.06.2019 19:38 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Maersk zbuduje swój pierwszy magazyn chłodniczy w Sankt Petersburgu

Partnerzy portalu

Maersk zbuduje swój pierwszy magazyn chłodniczy w Sankt Petersburgu - GospodarkaMorska.pl

Maersk rozpoczął budowę nowego magazynu chłodniczego w Sankt Petersburgu w celu zaspokojenia wysokiego popytu na rosyjskim rynku. Trzykomorowy magazyn zaoferuje specjalistyczne rozwiązania przedłużające cykl życia łatwo psujących się produktów.

Wykonawcą obiektu będzie rosyjski deweloper PNK Group. Magazyn będzie miał 23,7 tys. mkw. i 35 stacji przeładunkowych zdolnych obsłużyć dziennie nawet 200 samochodów ciężarowych. Obiekt pomieści do 50 tys. ton towarów i będzie tam zatrudnionych ponad 200 pracowników.

Około 40% nowego magazynu będzie zajmowane przez wiodącą europejską firmę handlującą owocami - Fyffes, a pozostała pojemność zostanie dostępna dla innych klientów z segmentu świeżych i mrożonych produktów.

- Jestem niezwykle dumny z budowy pierwszego takiego obiektu na rynku rosyjskim. Jako Maersk jesteśmy zobowiązani pomagać naszym klientom we wszystkich aspektach ich potrzeb w łańcuchu dostaw. Potrzeby te wykraczają daleko poza transport i magazynowanie, co jest kluczowym elementem, którym się obecnie zajmujemy - powiedział Zsolt Katona, dyrektor zarządzający na Europę Wschodnią w Maersk.

Obiekt będzie zawierał osobne chłodnie na produkty zamrożone (-25 °C), schłodzone (+2/+8°C), jak i specjalną komorę na banany o temp. +13°C.

- Rozpoczęcie budowy tego obiektu jest ważnym moment dla strategii Fyffes, aby rozwijać naszą działalność w Rosji. Jako największy importer bananów w Europie, Fyffes z przyjemnością będzie współpracował z Maerskiem. Dzięki nowym chłodniom zwiększy nasze możliwości w Rosji do ponad 200 tysięcy skrzynek bananów tygodniowo - powiedział David McCann, prezes Fyffes.

W 2018 roku w Rosji zauważono wzrost importu owoców. Firmy z tego kraju zakupiły o 1 proc. więcej bananów, 7,4 proc. więcej owoców cytrusowych i 13,5 proc. więcej jabłek. Eksperci oczekują, że import owoców będzie jeszcze większy w nadchodzących latach. Od 2017 roku Rosja jest drugim co do wielkości importerem bananów na świecie, po Stanach Zjednoczonych.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.