Wiadomości

Zgłoś kandydata do nagrody Wiktorowicza Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

Zgłoś kandydata do nagrody Wiktorowicza

Do 27 stycznia trwa przyjmowanie nominacji do dziewiątej edycji Nagrody im. Kapitana Leszka Wiktorowicza - wybitnego człowieka morza, budowniczego i wieloletniego komendanta „Daru Młodzieży”, wychowawcy pokoleń polskich marynarzy. Kto tym razem otrzyma nagrodę za wyróżniające się dokonania żeglarskie? Przekonamy się już 6 lutego.

opublikowano: 2020-01-22
Zdobądź nagrodę na Twoją podróż życia Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

Zdobądź nagrodę na Twoją podróż życia

Jeśli masz mniej niż 35 lub więcej niż 65 lat, masz ambitne plany i podróżujesz, zgłoś się do konkursu o Nagrodę im. Andrzeja Zawady lub o Nagrodę Wiecznie Młodzi. Na zwycięzcę czeka 15 tys. zł wsparcia, ufundowanego przez prezydenta Gdyni. To pieniądze na realizację wymarzonej wyprawy. Zgłoszenia można przesyłać do 31 stycznia. Laureatów poznamy w marcu podczas 22. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów.

opublikowano: 2020-01-14
Wystawa fotograficzna : „Dar Młodzieży w Rejsie Niepodległości” Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

Wystawa fotograficzna : „Dar Młodzieży w Rejsie Niepodległości”

To był bez wątpienia wielki i w historii „Daru Młodzieży”, a nawet szerzej w historii biało-czerwonej bandery, wyjątkowy rejs. Trwał najdłużej – 313 dni, żaglowiec pozostawił za rufą 38 000 mil morskich, odwiedził 23 porty na 5 kontynentach, wszędzie promując wyjątkowy moment naszej historii – stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

opublikowano: 2020-01-13

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook