Wiadomości

Wodne oldtimery zawinęły do Gdyni Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

Wodne oldtimery zawinęły do Gdyni

Niezwykłą paradę żaglowców mogli w sobotnie popołudnia podziwiać mieszkańcy i goście Gdyni. Do miasta zawinęły wiekowe jednostki o klasycznej drewnianej lub stalowej konstrukcji. Wszystko w ramach XI już edycji zlotu „Próchno i Rdza”, który po raz kolejny pokazał, że „wodne oldtimery” to jachty z prawdziwą morską duszą.

opublikowano: 2019-10-14
Polacy coraz bliżej medali klasy Hansa Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

Polacy coraz bliżej medali klasy Hansa

Bardzo dobrze spisują się polscy żeglarze niepełnosprawni w Mistrzostwach Europy Klasy Hansa rozgrywanych w portugalskim Portimao. W konkurencji Hansa 303 Singles Piotr Cichocki z 6 rozegranych wyścigów wygrał aż 4, w pozostałych dwóch mijał linię mety na miejscu drugim i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej. 

opublikowano: 2019-10-11
Sunreef Yachts prezentuje nowoczesny katamaran 80 Sunreef Power. Zobacz film (wideo) Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

Sunreef Yachts prezentuje nowoczesny katamaran 80 Sunreef Power. Zobacz film (wideo)

Sunreef Yachts z dumą prezentuje nowe video 80 Sunreef Power, rewolucyjnego jachtu uznanego najlepszym katamaranem motorowym w ramach konkursu World Yachts Trophies. Nakręcony przez zespół pasjonatów film odzwierciedla ideę 80 Sunreef Power: dążenie do prawdziwej wolności, jedności z naturą i rodziną. Odkrywanie niezależności, której doświadczyć można tylko na morzu.

opublikowano: 2019-10-08
Projekt Nowa Marina Gdynia na posiedzeniu zarządu PZŻ Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

Projekt Nowa Marina Gdynia na posiedzeniu zarządu PZŻ

W miniony czwartek w Gdyni obradował Zarząd Polskiego Związku Żeglarskiego. Najważniejszą sprawą omawianą podczas posiedzenia Zarządu był model współpracy w zakresie projektu Nowa Marina Gdynia. Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego przedstawił najnowsze informacje dotyczące planowanej inwestycji.

opublikowano: 2019-10-08
11. Zlot Jachtów z Duszą „Próchno i Rdza” Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

11. Zlot Jachtów z Duszą „Próchno i Rdza”

W Gdyni i na wodach Zatoki Gdańskiej w dniach 10-13 października spotka się 40 jednostek biorących udział w jedenastym już Zlocie Jachtów z Duszą „Próchno i Rdza”. Ponad 300 żeglarzy-pasjonatów będzie cieszyć się przygodą, jaką jest żeglowanie na jachtach stalowych i drewnianych.

opublikowano: 2019-10-08

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook