• <

PŚ w żeglarstwie: Przybytek i Kołodziński znów na drugiej pozycji

pc

13.09.2018 12:27 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie PŚ w żeglarstwie: Przybytek i Kołodziński znów na drugiej pozycji

PŚ w żeglarstwie: Przybytek i Kołodziński znów na drugiej pozycji - GospodarkaMorska.pl

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński wrócili na drugą pozycję w klasie 49er żeglarskiego Pucharu Świata w japońskiej Enoshimie. Z drugiej na trzecią lokatę w klasie 470 spadły Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar. Piąty w RS:X jest Radosław Furmański.

W czwartek regaty na akwenie olimpijskim w Japonii były krótsze niż planowano ze względu na brak wiatru.

Przybytek i Kołodziński zajęli kolejno pozycje czwartą, piątą i ósmą, dzięki czemu wrócili na drugie miejsce, które stracili w środę. Na 15. pozycji sklasyfikowani są wicemistrzowie Europy Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki. W piątek ostatnia szansa na zakwalifikowanie się do sobotniego wyścigu medalowego.

Skrzypulec i Ogar najpierw zajęły czwarte miejsce, ale później popełniły falstart, dlatego straciły pozycję wiceliderek.

Furmański był z kolei 14. i 24. i w ogólnej klasyfikacji spadł o jedną lokatę - na piątą. Maciej Kluszczyński awansował z 18. na 17. na miejsce.

W klasie Laser Standard udało się przeprowadzić tylko jeden wyścig. Tadeusz Kubiak zajął 39. miejsce. W ogólnej klasyfikacji jest 38., a Dawid Kania - 58. Inni biało-czerwoni tego dnia nie startowali.

Regaty potrwają do niedzieli 16 września.