• <

Piotr Myszka zajął piąte miejsce w mistrzostwach Ameryki Północnej

ew/pya.org.pl

24.01.2019 12:41 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Piotr Myszka zajął piąte miejsce w mistrzostwach Ameryki Północnej

Piotr Myszka zajął piąte miejsce w mistrzostwach Ameryki Północnej - GospodarkaMorska.pl

Piotr Myszka zajął piąte miejsce w mistrzostwach Ameryki Północnej w klasie RS:X, które w dniach 22-23 stycznia odbyły się w Miami w Stanach Zjednoczonych.

W środę odbyły się ostatnie trzy wyścigi mistrzostw Ameryki Północnej w klasie RS:X, w których udział wzięło czterech reprezentantów Polski. Nasi kadrowicze przebywają na zgrupowaniu treningowym w Miami w ramach przygotowań do nowego sezonu.

Podczas drugiego dnia rywalizacji Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) wpływał na metę dziesiąty oraz dwa razy dziewiąty i w efekcie spadł na koniec imprezy z pozycji pierwszej na piątą. Z kolei z lokaty ósmej na dziewiątą przesunął się ostatecznie Paweł Tarnowski (SKŻ ERGO Hestia Sopot), po tym jak zajął miejsca ósme, jedenaste oraz trzynaste, a na dziesiątej pozostał Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń), który tego dnia nie wystartował w pierwszym wyścigu, a w dwóch kolejnych dopływał do mety czternasty oraz dziesiąty. Natomiast pozycję szesnastą na dziewiętnastą zamienił jego klubowy kolega Maciej Kluszczyński (miejsca 18., 18. i OCS-falstart).

Triumfował brązowy medalista mistrzostw świata z 2018 roku Louis Giard (miejsca 2., 3. i 1.), a na drugim stopniu podium stanął jego rodak, trzeci zawodnik igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro Pierre Le Coq (miejsca 9., 1. i 5.). Na trzeciej pozycji zawody ukończył Tom Squires z Wielkiej Brytanii (miejsca 5., 8. i 4.).

W dniach 19-21 stycznia w Miami odbyły się także mistrzostwa Ameryki Północnej w klasie 470 i bardzo dobre czwarte miejsce zajęły w nich Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar (SEJK Pogoń Szczecin/UKŻ Wiking Toruń). Zwyciężyły reprezentantki Francji Camille Lecointre i Aloise Retornaz.

Zakończone regaty były jednym z etapów przygotowań naszych kadrowiczów do nowego sezonu, a ich pierwszy tegoroczny, poważny start już za chwilę, bo w dniach 27 stycznia - 3 lutego, również w Miami, wystartują w zawodach zaliczanych do cyklu żeglarskiego Pucharu Świata klas olimpijskich.