Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Piotr Cichocki mistrzem świata żeglarzy z niepełnosprawnościami!

ew/pya.org.pl

08.07.2019 08:46 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Piotr Cichocki mistrzem świata żeglarzy z niepełnosprawnościami!

Partnerzy portalu

Piotr Cichocki mistrzem świata żeglarzy z niepełnosprawnościami! - GospodarkaMorska.pl

Piotr Cichocki zdobył złoty medal w klasie Hansa 303 podczas mistrzostw świata żeglarzy z niepełnosprawnościami, które w dniach 30 czerwca - 7 lipca odbyły się w Puerto Sherry w Hiszpanii.

W regatach wzięło udział 86 żeglarzy z 25 krajów, którzy ścigali się w trzech klasach - Hansa 303 kobiet i mężczyzn, 2.4mR oraz w dwuosobowej klasie RS Venture. Na starcie stanęło czworo reprezentantów Polski i wszyscy rywalizowali w klasie Hansa 303.

Bardzo dobrze od początku imprezy spisywał się nasz aktualny mistrz Europy, Piotr Cichocki (AKS OSW Olsztyn), który już podczas pierwszego dnia dwukrotnie mijał linię mety jako pierwszy i został liderem mistrzostw. Przez pierwszą część regat kroku dotrzymywał mu najlepszy przed rokiem, Australijczyk Christopher Symonds, który zbliżył się do Polaka nawet na jeden punkt. Jednak później nasz żeglarz był bezkonkurencyjny i łącznie wygrał aż osiem z dwunastu wyścigów, a cztery razy wpływał na metę drugi, zapewniając sobie tytuł mistrza świata. Srebrny medal wywalczył wspomniany Symonds, tracąc do Cichockiego aż dziewiętnaście punktów. Na najniższym stopniu podium stanął Chi-Chian Wu z Tajwanu.

Ósme miejsce zajął ostatecznie wicemistrz sprzed roku, Waldemar Woźniak (AKS OSW Olsztyn). Po słabszym początku regat, musiał gonić stawkę z dwudziestej trzeciej pozycji, ale tym razem, pomimo ambitnej walki, do medalu trochę zabrakło. Dwudziesty siódmy był natomiast Andrzej Bury (AKS OSW Olsztyn), dla którego występ wśród najlepszych był głównie zbieraniem cennego doświadczenia na przyszłość.

W kategorii kobiet dzielnie żeglowała Olga Górnaś-Grudzień (AKS OSW Olsztyn), po jednym z dni zawodów była nawet liderką, ale w końcowej klasyfikacji znalazła się tuż za podium, na czwartej pozycji. Zwyciężyła Hiszpanka Violeta del Reino, druga była Australijka Alison Kathryn Weatherly, a trzecie miejsce zajęła Brazylijka Ana Paula Goncalves Marques.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020