Wiadomości

Tunel pod Świną ma swoją grę planszową Edukacja, Rynek Pracy

Tunel pod Świną ma swoją grę planszową

Zrób psikusa budowlańcom i wybuduj tunel pod Świną jeszcze w tym roku!Gra planszowa o Świnoujściu „Tunel pod Świną” oficjalnie pojawi się w sprzedaży 19 sierpnia. Ale już w ten weekend miała swoją przedpremierę. Można ją było w przedsprzedaży kupić na jednym ze stoisk Sail Świnoujście na nabrzeżu Władysława IV. Gra to świetna zabawa dla całej rodziny. Mogą w nią bowiem grać dzieci od 8 lat, ich rodzice i dziadkowie.

opublikowano: 2019-08-19
W Gdyni ruszają największe polskie pokazy lotnicze Edukacja, Rynek Pracy

W Gdyni ruszają największe polskie pokazy lotnicze

W ciągu trzech dni na gdyńskiej Plaży Śródmieście i na lotnisku Gdynia-Kosakowo zaprezentuje się ponad 100 samolotów oraz śmigłowców. Wśród nich maszyny m.in. z: USA, Arabii Saudyjskiej, Ukrainy i Szwecji. Ogromną reprezentację statków powietrznych szykuje również Wojsko Polskie.

opublikowano: 2019-08-16
90 lat temu urodziła się Anna Walentynowicz Edukacja, Rynek Pracy

90 lat temu urodziła się Anna Walentynowicz

90 lat temu, 15 sierpnia 1929 r., urodziła się Anna Walentynowicz – jedna z kluczowych i symbolicznych postaci rodzącej się na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych „Solidarności”. To z jej powodu wybuchł słynny strajk w Stoczni Gdańskiej.

opublikowano: 2019-08-16
„Żuławy w zgodzie z żywiołem” – kampania informacyjno-edukacyjna w ramach II Etapu Projektu Żuławskiego wystartowała Edukacja, Rynek Pracy

„Żuławy w zgodzie z żywiołem” – kampania informacyjno-edukacyjna w ramach II Etapu Projektu Żuławskiego wystartowała

PGW Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku rozpoczyna kampanię informacyjno-edukacyjną dotyczącą działań przeciwpowodziowych na terenie Żuław Wiślanych. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu „Kompleksowe Zabezpieczenie Przeciwpowodziowe Żuław” – rozbudowa Systemu Monitoringu Ryzyka Powodziowego (SMoRP). Działania są dofinansowane przez Unię Europejską z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wartość projektu wynosi 100 007 011 zł (wkład krajowy 15 %. oraz wkład Unii Europejskiej 85 %).

opublikowano: 2019-08-14

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook