Wiadomości

Dziewczyny na Politechniki online Edukacja, Rynek Pracy

Dziewczyny na Politechniki online

Kampania Dziewczyny na Politechniki to pionierski i zarazem największy projekt promujący kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe wśród młodych kobiet w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej.

opublikowano: 2020-04-07
Uniwersytet Morski w Gdyni: szkolnictwo wyższe w stanie zagrożenia epidemicznego (wywiad, wideo) Edukacja, Rynek Pracy

Uniwersytet Morski w Gdyni: szkolnictwo wyższe w stanie zagrożenia epidemicznego (wywiad, wideo)

Od 20 marca, w Polsce obowiązuje stan epidemii. Zajęcia w szkołach i na uczelniach zostały wstrzymane co najmniej do Świąt Wielkanocnych.  Ówczesny szef resortu nauki Jarosław Gowin podkreślił jednak, że zawieszenie nie oznacza zamknięcia uczelni - zajęcia powinny być kontynuowane w jak najszerszym zakresie online O tym, jak wygląda edukacja morska w dobie koronawirusa opowiedział nam rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni - prof. Janusz Zarębski. 

opublikowano: 2020-04-06
Tydzień z Sołdkiem w Narodowym Muzeum Morskim Edukacja, Rynek Pracy

Tydzień z Sołdkiem w Narodowym Muzeum Morskim

3 kwietnia 1948 roku to symboliczna data w historii "Sołdka". Od tego dnia rozpoczęła się intensywna budowa statku trwająca przez 570 dni, zakończona uroczystym podniesieniem polskiej bandery. Z tej okazji, Narodowe Muzeum Morskie rozpoczęło cykl „Tydzień z Sołdkiem”. Na oficjalnym Facebook’u NMM w Gdańsku znajdziemy kilka niezwykłych eksponatów związanych z tą jednostką. 

opublikowano: 2020-04-03

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook