Wiadomości

Nowy Sołdek już za dwa lata Edukacja, Rynek Pracy

Nowy Sołdek już za dwa lata

Za rok pożegnamy "Sołdka"! Oddział Narodowego Muzeum Morskiego, zacumowany przy nabrzeżu wysypy Ołowianki, zostanie odholowany do stoczni na zaplanowany remont. Wróci – w pełnej krasie i gotowy do organizacji nowej wystawy stałej w jego ładowniach. Działania te będą możliwe dzięki projektowi "2 statki - wspólne morze. Sołdek i Vityaz: dziedzictwo morskie Polski i Rosji".

opublikowano: 2019-10-15
Otwarcie warsztatów Nauty dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie (wideo) Edukacja, Rynek Pracy

Otwarcie warsztatów Nauty dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie (wideo)

3 lata temu, Stocznia Remontowa Nauta podpisała umowę o współpracy z dyrekcją Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie oraz Starostą powiatu puckiego. W jej ramach, uczniowie z klasy o profilu okrętowym w praktyce uczą się zawodu w gdyńskiej stoczni. Teraz, współpraca ta wchodzi na kolejny poziom, bowiem w zeszłym tygodniu zostały otwarte profesjonalnie wyposażone warsztaty, które pomogą zdobywać doświadczenie uczniom szkoły.

opublikowano: 2019-10-14
ZUS marynarzy, wyrok TSUE i projekt Polska bandera Prawo, Polityka, Finanse

ZUS marynarzy, wyrok TSUE i projekt Polska bandera

Ostatnio TSUE wydał wyrok w sprawie frankowiczów. Obszernie informowały o tym praktycznie wszystkie media. Ale TSUE wydaje wyroki również w innych sprawach. W maju b.r. zapadł wyrok w sprawie ubezpieczeń społecznych marynarzy. Ale tamten wyrok przeszedł bez echa. Co prawda faktem jest, że frankowiczów jest blisko 900 tys. a marynarzy tylko 40 tys., więc i problem jest mniejszy, niemniej jest. Toteż przy okazji wczorajszego wyroku, o którym jest głośno, przypomnę o tamtym, o którym było cicho.

opublikowano: 2019-10-12
ORLEN Projekt i ARP wspólnie z Politechniką Warszawską inaugurują program stażowy Edukacja, Rynek Pracy

ORLEN Projekt i ARP wspólnie z Politechniką Warszawską inaugurują program stażowy

Studenci z Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku rozpoczną wkrótce staże w ramach programu „Zaprojektuj z nami swoją przyszłość”. Wspólna inicjatywa należącej do Grupy ORLEN spółki ORLEN Projekt oraz Agencji Rozwoju Przemysłu i Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku umożliwi studentom podniesienie kwalifikacji i zdobycie doświadczenia zawodowego.

opublikowano: 2019-10-11

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook