Wiadomości

Najlepsze start-upy rozpoczną współpracę w ramach pierwszego światowego akceleratora morskiego Edukacja, Rynek Pracy

Najlepsze start-upy rozpoczną współpracę w ramach pierwszego światowego akceleratora morskiego

Firma żeglugowa Eastern Pacific Shipping (EPS) wraz z inwestorem Techstars uruchomiła pierwszy na świecie akcelerator morski z siedzibą w Singapurze. Powstał on w celu zrzeszenia najlepszych na świecie start-up'ów, które opracują i dostarczą najnowsze na świecie cyfrowe rozwiązania technologiczne dla branży żeglugowej i przemysłu morskiego.

opublikowano: 2019-11-20
Muzeum Marynarki Wojennej dla sali tradycji Uniwersytetu Morskiego Edukacja, Rynek Pracy

Muzeum Marynarki Wojennej dla sali tradycji Uniwersytetu Morskiego

Dzięki przychylności Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, Sala Tradycji UMG wzbogaciła się o bogatą kolekcję pamiątek po jednym z wybitnych wychowanków, kpt. ż. w. Czesławie Adamowiczu. Uczestnik ostatniego szkolnego rejsu "Daru Pomorza" z sierpnia 1939 roku, zakończonego internowaniem fregaty w Szwecji, przedostał się do Wielkiej Brytanii, gdzie ukończył studia, uczestniczył w konwojach i bojowych operacjach Sprzymierzonych. Po wojnie wraca do kraju, zdobywa kapitański dyplom, pływa do emerytury w 1979 roku.

opublikowano: 2019-11-20
Spełniamy marzenia na Darze Pomorza Edukacja, Rynek Pracy

Spełniamy marzenia na Darze Pomorza

W poniedziałek, 18 listopada 2019 "Dar Pomorza" został odholowany do Gdańskiej Stoczni Remontowej na konieczny, zaplanowany remont. Ten dzień był dla nas ważny z dwóch powodów – "Biała Fregata" zmienia miejsce postoju raz na dziesięć lat, więc rejs był wydarzeniem historycznym w dziejach nie tylko statku, ale też całego Muzeum. Tego dnia spotkała nas też niesamowita okazja i przyjemność poznania prawdziwego wilka morskiego. Spełniliśmy marzenie chorego chłopca, który chciał stanąć za sterem żaglowca.

opublikowano: 2019-11-20
Dwie nowe wystawy w Muzeum Bursztynu Edukacja, Rynek Pracy

Dwie nowe wystawy w Muzeum Bursztynu

Unikatowa szpila do kapelusza z XVII wieku, replika łańcucha urzędowego prezydent Aleksandry Dulkiewicz i wyjątkowe wyroby jubilerskie. Muzeum Bursztynu otwiera dwie wystawy czasowe. Jedna poświęcona jest twórczości Mieczysława Różyckiego, druga - darom przekazanym w 2019 roku do Muzeum Gdańska przez osoby prywatne i instytucje i nowym zakupom.  Wernisaż już w czwartek, 21 listopada, o godzinie 17.00

opublikowano: 2019-11-20
Naukowcy stworzyli algorytm usuwający wodę z podwodnych zdjęć (foto, wideo) Edukacja, Rynek Pracy

Naukowcy stworzyli algorytm usuwający wodę z podwodnych zdjęć (foto, wideo)

Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego podwodni fotografowie niemal zawsze pozbywają się ze zdjęć wody? Odpowiedź leży w zniekształceniach obrazu. Woda tworzy specyficzną, zielono-niebieską poświatę, która uniemożliwia dostrzeżenie faktycznych barw fotografowanego obiektu. Teraz, zadanie to może okazać się dużo prostsze dzięki algorytmowi Sea-thru, który nie tylko robi to szybko, ale także za każdym razem perfekcyjnie skutecznie, zgodnie z narzuconym wzorcem.

opublikowano: 2019-11-14

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook