Wiadomości

Stocznia CRIST podpisała porozumienie z CKZiU nr 1 w Gdyni Edukacja, Rynek Pracy

Stocznia CRIST podpisała porozumienie z CKZiU nr 1 w Gdyni

Stocznia CRIST i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdyni podpisali porozumienie o współpracy. Umowa dotyczy objęcia patronatem spółki uczniów klasy rozpoczynających naukę 1 września 2019 r. i kształcących się w zawodach monter kadłubów jednostek pływających i elektryk.

opublikowano: 2019-06-13
Polski rynek pracy boryka się z niestabilnością zatrudnienia i niskimi płacami Edukacja, Rynek Pracy

Polski rynek pracy boryka się z niestabilnością zatrudnienia i niskimi płacami

Mimo jednego z najniższych wskaźników bezrobocia w Unii Europejskiej, co czwarty Polak pracuje na niestabilnych umowach i nawet połowa nie ma zagwarantowanego urlopu ani płatnych nadgodzin. Średnia siła nabywcza na mieszkańca w Polsce jest dwukrotnie niższa niż średnia w UE. Obok niestabilnych form zatrudnienia – głównym problemem są też niskie płace, przepracowanie i stres, bo Polacy są najbardziej zestresowanym zawodowo narodem w Europie. Do tych problemów polskiego rynku pracy niedługo dołączy 4 rewolucja przemysłowa, która jest nie tylko szansą, lecz także wyzwaniem. To najważniejsze wnioski debaty „Polska w pracy. O kondycji pracowników w III RP” zorganizowanej przez Komitet Dialogu Społecznego KIG w oparciu o specjalne wydanie magazynu „Nowy Obywatel” poświęcone polskiemu rynkowi pracy.

opublikowano: 2019-06-10
Exerters stawia na ChartWorld Edukacja, Rynek Pracy

Exerters stawia na ChartWorld

Najnowocześniejsze rozwiązania szkoleniowe z zakresu obsługi systemu ECDIS na wyciągnięcie ręki. Gdyński ośrodek szkoleniowy Exerters Training Centre stawia na współpracę z firmą ChartWorld i jako jedyny w Europie zapewni szkolenia z instruktorem z zakresu obsługi systemu ECDIS eGlobe G2.

opublikowano: 2019-06-07

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook