• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Rośnie zadowolenie marynarzy we wszystkich sektorach żeglugi

PMK

05.11.2019 20:04 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Rośnie zadowolenie marynarzy we wszystkich sektorach żeglugi

Partnerzy portalu

Rośnie zadowolenie marynarzy we wszystkich sektorach żeglugi - GospodarkaMorska.pl

Najnowszy raport Indeksu Zadowolenia Marynarzy (SHI) wykazał znaczną poprawę poziomu szczęścia wśród marynarzy we wszystkich sektorach żeglugi.

Najnowsze dane kwartalne pokazały, że ogólne szczęście marynarzy wzrosło z 6,27 / 10 do 6,59, co stanowi „bardzo obiecujący znak dla branży”, zgodnie z raportem opublikowanym przez organizację Mission to Seafarers.

Zadowolenie z interakcji z innymi członkami załogi również wzrosło do 7,28 z 6,85 zgłoszonych w ostatnim kwartale.

 - Jest to jeden z najwyższych wyników w ciągu pięciu lat i sugeruje rosnące poczucie koleżeństwa wśród marynarzy – czytamy w raporcie.

Mimo że w drugim kwartale szczęście marynarzy na pokładzie statków wycieczkowych i promowych było o 15% niższe niż w przypadku innych statków, najnowszy raport wykazał, że poziom szczęścia w tym sektorze wzrósł o pełen punkt do 6,3 / 10.

- Mamy nadzieję, że oznacza to poprawę warunków pracy, a presja związana z pracowitym sezonem letnim również prawdopodobnie uległa zmniejszeniu. Indeks zapewnia dokładniejszy niż kiedykolwiek wcześniej obraz warunków panujących w globalnej flocie. Dzięki rekordowej liczbie marynarzy biorących udział w badaniu, byliśmy w stanie znaleźć więcej sposobów wspierania naszych członków w ustalaniu priorytetów dotyczących zdrowia i dobrego samopoczucia ich załogi – powiedział Louise Hall, dyrektor Loss Prevention at the Shipowners Club.

Chociaż wyniki były na ogół bardzo pozytywne, część marynarzy wskazuje na szereg bieżących obaw. Przykładem może być wprowadzenie przepisów IMO 2020, co powoduje stres dla wielu marynarzy. Raport wskazuje, że istnieje powszechna obawa przed zostaniem obarczonym winą za nieprzestrzeganie przepisów. Wielu uczestników zgłosiło obawy, że rozbieżności w danych, oprócz ostrzejszych reżimów inspekcji, mogą spowodować, że marynarze będą ścigani przez władze.

- Chociaż wiele uwagi poświęcono finansowemu wpływowi IMO 2020 na armatorów, nasz raport rzuca światło na codzienną presję na służby na morzu oraz na potrzebę przygotowania marynarzy na zmianę – czytamy w raporcie.

Raport wskazuje, że firmy inwestujące więcej zasobów w szkolenia mają szczęśliwsze załogi, co pokazuje jak ważne jest, aby marynarze czuli się pewni swoich umiejętności i obowiązków.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.