• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

#CiekawiNauki – Przemysł morski – technologie przyszłości

ew/Politechnika Gdańska

15.04.2019 10:47 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu #CiekawiNauki – Przemysł morski – technologie przyszłości

Partnerzy portalu

#CiekawiNauki – Przemysł morski – technologie przyszłości - GospodarkaMorska.pl

Politechnika Otwarta i Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku zapraszają na trzecie spotkanie z cyklu #CiekawiNauki. O nowatorskich technologiach w branży okrętowej – od czasów II wojny światowej do współczesności – a także o rozwiązaniach przyszłości opowiedzą eksperci.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 25 kwietnia 2019, o godz. 18.00, w sali konferencyjnej Spichlerzy na Ołowiance (Narodowe Muzeum Morskie). Będzie okazją do przyjrzenia się stosowanym w przemyśle morskim rozwiązaniom, które wyznaczają kierunki rozwoju branży na najbliższe lata: unowocześniają transport i turystykę morską, upowszechniają zastosowanie sztucznej inteligencji oraz rozwiązań ekologicznych, wpływają na rynek pracy i pojawianie się nowych specjalizacji.

Dr Marcin Westphal (Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku) opowie o technologii produkcji niemieckich okrętów podwodnych typu XXI w latach 1943-1945 oraz o tym, jak powojenne jednostki podwodne czerpały z wojennych technologii.

Prof. Lech Rowiński (Politechnika Gdańska) zaprezentuje słuchaczom najnowsze rozwiązania w zakresie turystyki morskiej na małych i dużych głębokościach. Opowie również o innowacjach w morskim przemyśle wydobywczym.

Inacio Golebski (DNV GL) zademonstruje nowoczesne rozwiązania marki DNV GL dla przemysłu morskiego: zobaczymy  na żywo drona do inspekcji statków – rozwiązanie, które Polacy zastosowali jako pierwsi na świecie. Poznamy też działanie i zastosowanie symulatora do przeglądu okrętów. Prelegent opowie również w jaki sposób biura projektowe branży okrętowej wpływają na rynek pracy w Trójmieście.

Piotr Kabaciński (Wartsila) przedstawi wizję przyszłości dla przemysłu morskiego na najbliższe kilkanaście lat. Opowie  o rozwiązaniach zwiększających efektywność i bezpieczeństwo pracy jednostek, które są jednocześnie ekologiczne, np. silniki hybrydowe, napędy elektryczne czy systemy zdalnego sterowania. Dowiemy się również, jak rozwój technologii internetowych determinuje zmiany w przemyśle morskim.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane, w tym studentów kierunków morskich, pracowników naukowych, osoby zatrudnione w przemyśle morskim, związane z branżą IT, pasjonatów historii okrętownictwa. Prelegenci chętnie odpowiedzą na pytania słuchaczy.

WSTĘP NA WYDARZENIE

Wstęp wolny lecz liczba miejsc ograniczona. Zapisy: https://bilety.pg.edu.pl/event/ciekawi-nauki/

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.