Wiadomości

Statek „Danuta” wpłynął wprost pod zamykającą się kładkę na Ołowiankę. Dwie osoby oskarżone (wideo) Prawo, Polityka, Finanse

Statek „Danuta” wpłynął wprost pod zamykającą się kładkę na Ołowiankę. Dwie osoby oskarżone (wideo)

Kierujący statkiem oraz operator kładki odpowiedzą za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu wodnym. To wyniki śledztwa, jakie Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście przeprowadziła po tym, jak dwa lata temu rozpędzony statek „Danuta” z pasażerami na pokładzie wpłynął wprost pod zamykającą się kładkę na Ołowiankę. Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Obaj mężczyźni nie przyznają się do winy, złożyli wyjaśnienia.

opublikowano: 2019-03-19
Nowa lista rajów podatkowych a rozliczenie marynarza w Polsce za rok 2018 Prawo, Polityka, Finanse

Nowa lista rajów podatkowych a rozliczenie marynarza w Polsce za rok 2018

Wielu marynarzy posiadających polską rezydencję podatkową jest przekonanych, że praca najemna na statkach eksploatowanych przez przesiębiorców posiadających faktyczne zarządy w tzw. „rajach podatkowych” (np. Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Hongkong, Bahrajn, Monako, Liberia etc.) skutkuje dla nich brakiem powstania obowiązku podatkowego w Polsce. Niestety z uwagi na fakt, iż kraje/terytoria te są szczególnymi reżimami podatkowymi, w których funkcjonują liczne regulacje mające umożliwić podatnikom uzyskującym dochody lub zyski z tych krajów jak najniższe obciążenia podatkowe lub całkowite zwolnienie poprzez tzw. zachęty podatkowe, polski aparat skarbowy, na przestrzeni ostatnich lat, zwrócił szczególną uwagę na ww. terytoria lub kraje.

opublikowano: 2019-03-19

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook