Wiadomości

PKN ORLEN wszedł w decydujący etap rozmów z KE w sprawie przejęcia Grupy LOTOS Prawo, Polityka, Finanse

PKN ORLEN wszedł w decydujący etap rozmów z KE w sprawie przejęcia Grupy LOTOS

PKN ORLEN otrzymał od Komisji Europejskiej możliwość zapoznania się z wynikami jej analiz przeprowadzonych w II fazie postępowania, związanego z przejęciem kapitałowym Grupy LOTOS. Zgodnie z praktyką dla tej fazy postępowania, zastosowana została procedura „Statement of Objections”. Pisemne zgłoszenie przez Komisję Europejską uwag ułatwi PKN ORLEN dostosowanie propozycji środków zaradczych do wytycznych Komisji i ich formalne złożenie w najbliższym czasie. 

opublikowano: 2020-04-08
Podatkowe rozwiązania pomocowe dla przedsiębiorców i pracowników Prawo, Polityka, Finanse

Podatkowe rozwiązania pomocowe dla przedsiębiorców i pracowników

Z uwagi na pandemię COVID-19 wiele firm nie może normalnie funkcjonować. Część z przedsiębiorców ma możliwość pracy zdalnej, jednak nie wszyscy i część z nich, zawiesza lub zamyka swoją działalność. W innych przypadkach działalność przedsiębiorstw zostaje znacząco ograniczona. Przedsiębiorcy tracą źródło przychodów, spadają obroty, zaburzona zostaje płynność finansowa, która jest kluczowa dla prawidłowego funkcjonowania firmy i gospodarki. Koronawirus przyczynia się do absencji części pracowników, a konieczność izolacji całego społeczeństwa wpływa na brak możliwości świadczenia usług w normalnym trybie i zakresie.

opublikowano: 2020-04-08
Historyczne spadki gospodarcze w UE. Konieczne 1,5 bln euro na przezwyciężenie kryzysu Covid-19 Prawo, Polityka, Finanse

Historyczne spadki gospodarcze w UE. Konieczne 1,5 bln euro na przezwyciężenie kryzysu Covid-19

Mimo trwających całą noc rozmów unijnym ministrom finansów nie udało się dojść do porozumienia w sprawie odpowiedzi UE na kryzys wywołany koronawirusem. Według nieoficjalnych informacji KE ostrzegła, że PKB eurolandu może się skurczyć o 10 proc. Optymizmem nie napawają również złe wyniki gospodarki Francji z I kwartału i kolejny dzień spadków na giełdach UE.

opublikowano: 2020-04-08

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook