Wiadomości

Bałtyk domem dla kolejnych czterech fok szarych Rybołówstwo, Ekologia

Bałtyk domem dla kolejnych czterech fok szarych

4 młode foki (Omułek, Ostoja, Oceanografia, Okrzemka) urodzone w tym roku w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu zostały wypuszczone do Bałtyku. Każdego roku wypuszczane foki pracują, zbierając ważne dane naukowe, co jest częścią długofalowego programu realizowanego przez Grupę LOTOS – „Pomagamy bałtyckiej przyrodzie”.

opublikowano: 2016-05-25
190-metrowy Nowowiejski zawinie do Gdyni Porty, Transport, Logistyka

190-metrowy Nowowiejski zawinie do Gdyni

Niedawno mieliśmy okazję gościć w kraju Chipolbrok Pacific, który przypłynął na początku marca tego roku do portu w Szczecinie z koreańską stalą na pokładzie, a już w czerwcu w Gdyni spodziewany jest najnowszy statek należący do Chipolbrok – Nowowiejski.

opublikowano: 2016-05-25
Stena Line obniżyła emisję siarki o 50 % Porty, Transport, Logistyka

Stena Line obniżyła emisję siarki o 50 %

Stena Line kontynuuje działania strategiczne koncentrujące się na redukcji śladu środowiskowego. Właśnie opublikowany został raport zrównoważonego rozwoju grupy Stena AB na rok 2015, pokazuje zmniejszone zużycie paliwa i obniżony poziom emisji. Dodatkowo, armator Stena Line pokazuje wyniki lepsze niż założone cele w zakresie redukcji emisji siarki i CO2.

opublikowano: 2016-05-25
Rząd przyjął plan budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną Administracja, Prawo, Polityka

Rząd przyjął plan budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną

Rada Ministrów na dzisiejszym posiedzeniu przyjęła przygotowany przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej program wieloletni pod nazwą „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską”. Przypomnijmy, iż projekt był przedmiotem obrad Stałego Komitetu Rady Ministrów 12 maja br. Dzień później dokument został przekazany pod obrady najbliższego posiedzenia rządu.

opublikowano: 2016-05-24
Sąd Arbitrażowy Międzynarodowej Izby Handlowej w Paryżu, jako sposób rozwiązywania międzynarodowych sporów Administracja, Prawo, Polityka

Sąd Arbitrażowy Międzynarodowej Izby Handlowej w Paryżu, jako sposób rozwiązywania międzynarodowych sporów

Specyfika branży stoczniowej charakteryzuje się tym, iż nierzadko stronami umów czy kontraktów (w szczególności na budowę statków) są podmioty międzynarodowe, a ich systemy prawne są na tyle różne, iż nie sposób znaleźć między nimi wspólny mianownik. Co wiec w sytuacji, kiedy mimo dobrej woli stron oraz mimo zastosowania szeregu konstrukcji prawnych, w celu zabezpieczenia potencjalnych roszczeń finansowych (ale i nie tylko) dochodzi do sporu?

opublikowano: 2016-05-24

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook