Wiadomości

Dochodzenie roszczeń w morskim przewozie towarów na podstawie konosamentu Administracja, Prawo, Polityka

Dochodzenie roszczeń w morskim przewozie towarów na podstawie konosamentu

Konosament jest dokumentem przewozowym, stanowiącym jeden z najważniejszych dokumentów w przewozie morskim towarów. Konosament nie jest jednak tylko dokumentem przewozowym – jest to także instytucja prawa morskiego kreująca stosunek prawny pomiędzy przewoźnikiem i odbiorcą ładunku, a także papier wartościowy. Czy konosament jednakże stanowi wyłączną podstawę stosunku prawnego pomiędzy podmiotami związanymi z morskim przewozem ładunku?

opublikowano: 2015-08-04
Obstawiają termin zakończenia budowy portu rybackiego w Ustce Przemysł, Stocznie, Offshore

Obstawiają termin zakończenia budowy portu rybackiego w Ustce

Analitycy firmy bukmacherskiejSTS  typują termin zakończenia budowy portu rybackiego w Ustce.  Przewidują, że nie uda się zakończyć prac budowlanych do końca sierpnia 2015 roku. Kurs na TAK wynosi 4.55, a na NIE 1.12, co oznacza, że za każde postawione 100 złotych na TAK w razie gdyby prace zakończyły się w tym terminie, można wzbogacić się o 400,4 złotych.

opublikowano: 2015-08-04
Załadunek 2000-tonowego kolosa w gdyńskim porcie! Przemysł, Stocznie, Offshore

Załadunek 2000-tonowego kolosa w gdyńskim porcie!

Wczoraj (3.08) w porcie w Gdyni odbył się załadunek na barko-ponton portowego urządzenia załadowawczego, zwanego shiploaderem. Ważący ponad 2000 ton kolos ma 150 metrów długości, 10 metrów szerokości i 50 metrów wysokości. Maszyna służy do załadunku rudy żelaza i będzie w stanie załadować w ciągu godziny około 11 tys. ton tego surowca.

opublikowano: 2015-08-03

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook