Wiadomości

Port Gdańsk drugi na Bałtyku pod względem liczby obsłużonych kontenerów Porty, Transport, Logistyka

Port Gdańsk drugi na Bałtyku pod względem liczby obsłużonych kontenerów

Port Gdańsk ponownie osiągnął drugą pozycję na Bałtyku pod względem liczby obsłużonych kontenerów oraz siódmą lokatę w zakresie wielkości przeładunków ogółem. Ważnym wydarzeniem z 2015 roku było zawinięcie do terminalu kontenerowego DCT Gdańsk statku Majestic Maersk inicjujące zapowiadany od kilku miesięcy wspólny serwis armatora Maersk oraz MSC (Mediterranean Shipping Company).

opublikowano: 2015-04-27
Wyciek ropy z rosyjskiego trawlera Rybołówstwo, Ekologia

Wyciek ropy z rosyjskiego trawlera

Do trzech wycieków paliwa doszło z rosyjskiego trawlera, który zatonął pomiędzy 14 a 15 kwietnia w okolicach Wysp Kanaryjskich. Władze wyspy stwierdziły, że z jednostki o nazwie Oleg Naydenov wyciekło około 120 kg zanieczyszczeń.

opublikowano: 2015-04-27
Przemysł, Stocznie, Offshore

Firma ABB, światowy lider w dziedzinie energetyki i automatyki, zaprojektowała turbosprężarki zainstalowane na największych kontenerowcach

Pierwszą z jednostek, na której zainstalowano turbosprężarki ABB, jast CSCL Globe chińskiego armatora China Shipping Container Lines (CSCL) o pojemności 19 100 TEU, który ukończył swój dziewiczy rejs w lutym 2015 roku. Kolejnym jest należący do Mediterranean Shipping Company MSC Oscar o pojemności 19 224 TEU. Te dwa statki zapoczątkują serie jednostek wyposażonych w silniki z zaprojektowanymi przez ABB turbosprężarkami, które trafią na rynek w najbliższych miesiącach.

opublikowano: 2015-04-27
Egzekucja z wynagrodzenia za pracę polskich pracowników zatrudnionych przez zagranicznych pracodawców Administracja, Prawo, Polityka

Egzekucja z wynagrodzenia za pracę polskich pracowników zatrudnionych przez zagranicznych pracodawców

Niniejszy artykuł porusza kwestię dopuszczalności prowadzenia przez komorników sądowych egzekucji z wynagrodzenia za pracę pracowników świadczących pracę na rzecz zagranicznych podmiotów, którzy to pracownicy stale mieszkają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i tu pobierają należne im wynagrodzenie. Poruszona tematyka z racji swej obszerności ograniczona została do państw członkowskich Unii Europejskiej i nie odnosi się do kwestii egzekucji należności o charakterze alimentacyjnym.

opublikowano: 2015-04-27

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook