Wiadomości

Kryształowy Zarząd Portu Gdańsk Administracja, Prawo, Polityka

Kryształowy Zarząd Portu Gdańsk

Rozdane zostały Kryształy Przetargów Publicznych - nagroda przyznawana firmom, które w ocenie kapituły konkursowej stosują dobre i godne naśladowania praktyki w zamówieniach publicznych. Do wąskiego grona laureatów dołączył Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A., który otrzymał nagrodę w kategorii "Inwestycje wpływające na poprawę funkcjonowania infrastruktury drogowo-komunikacyjnej" za rozbudowę intermodalnego terminalu kontenerowego w rejonie Nabrzeża Szczecińskiego w Porcie Gdańsk w systemie "zaprojektuj i wybuduj".

opublikowano: 2016-10-24
Szkolenie poligonowe Morskiej Jednostki Rakietowej Marynarka, Służby, Ratownictwo

Szkolenie poligonowe Morskiej Jednostki Rakietowej

Szkolenie poligonowe Morskiej Jednostki Rakietowej odbyło się na terenie CPSP w Ustce. Jego celem było zgranie poszczególnych elementów modułu bojowego, zakończone sprawdzianem. Marynarze Morskiej Jednostki Rakietowej z Siemirowic przyjechali do Ustki już 1 października. Przez pierwsze dwa tygodnie intensywnie ćwiczyli, aby zgrać poszczególne elementy modułu bojowego. W trzecim tygodniu poligonu odbyło się dobowe ćwiczenie, które miało na celu pokazanie stopnia wyszkolenia żołnierzy w aspekcie realnego użycia posiadanego uzbrojenia.

opublikowano: 2016-10-24
Wady oświadczenia woli („misrepresentation”) w systemie prawa angielskiego Administracja, Prawo, Polityka

Wady oświadczenia woli („misrepresentation”) w systemie prawa angielskiego

Teoria wad oświadczenia woli, mogącej skutkować uznaniem zawartej umowy (umowy frachtowej) za nieważną, możliwością odstąpienia od umowy, jej rozwiązaniem czy też możliwością wystąpienia z roszczeniem odszkodowawczym z tego tytułu – mając niezwykle istotne znaczenie praktyczne, została bardzo szczegółowo rozbudowana w systemie prawa angielskiego.

opublikowano: 2016-10-23

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook