Wiadomości

PŻM i H.Cegielski wracają do bliskiej współpracy Przemysł, Stocznie, Offshore

PŻM i H.Cegielski wracają do bliskiej współpracy

23 września Polska Żegluga Morska oraz H. Cegielski-Poznań podpisały list intencyjny w sprawie serwisowania silników MAN na statkach PŻM oraz rozszerzenia współpracy pomiędzy obiema firmami. Podczas spotkania wielokrotnie podkreślano długoletnie więzy łączące PŻM i Cegielskiego oraz chęć wspólnego działania obu znanych krajowych marek na rzecz polskiej gospodarki.

opublikowano: 2016-09-25
Transport i gospodarka morska w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Administracja, Prawo, Polityka

Transport i gospodarka morska w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

Spójna sieć połączeń drogowych do 2023 roku, szybsza i bardziej bezpieczna kolej, wspólny bilet na połączenia kolejowe, łatwiejszy dostęp do portów od strony lądu i morza, modernizacja śródlądowych dróg wodnych ze szczególnym uwzględnieniem Odry, przyjazna i ekologiczna komunikacja w miastach – to tylko niektóre cele projektu rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju w obszarze transportu.

opublikowano: 2016-09-25
Nowe kierunki rozwoju sieci połączeń morskich Portu Gdańsk Porty, Transport, Logistyka

Nowe kierunki rozwoju sieci połączeń morskich Portu Gdańsk

Pierwsze regularne kontenerowe połączenie oceaniczne z Gdańska uruchomione zostało w 2010 roku. Od tego czasu Gdańsk i Bałtyk stopniowo zyskują na mapie logistycznej Europy. Na przestrzeni ostatniej dekady, wolumen kontenerowy w Gdańsku wzrósł aż czternastokrotnie, a Port wspiął się na 2. miejsce w bałtyckim rankingu największych portów kontenerowych.

opublikowano: 2016-09-25

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook