Wiadomości

Most w Sobieszewie coraz bliżej otwarcia Porty, Transport, Logistyka

Most w Sobieszewie coraz bliżej otwarcia

W piątek, 19 października, do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego złożono wniosek o pozwolenie na użytkowanie zwodzonego mostu w Sobieszewie. Teraz Nadzór budowlany przeprowadzi obowiązkową kontrolę. Po uzyskaniu pozwoleń administracyjnych most zwodzony zostanie otwarty dla ruchu.

opublikowano: 2018-10-22
Port Gdynia w kolejnym serwisie armatora Hapag-Lloyd Porty, Transport, Logistyka

Port Gdynia w kolejnym serwisie armatora Hapag-Lloyd

W połowie października, armator Hapag-Lloyd uruchomił nowy kontenerowy serwis dowozowy łączący porty w Antwerpii i Rotterdamie z Danią, Szwecją oraz Polską. North Sea Poland Express (NPX), który rozpoczął już zawinięcia do Portu Gdynia, jest uzupełnieniem istniejącego już serwisu NBS (North Sea Baltic Service). Będzie on obsługiwany przez 2 statki o pojemności 2 500 TEU każdy z następującą kolejnością portów: Antwerpia – Rotterdam – Fredericia – Gdynia – Helsingborg – Antwerpia.

opublikowano: 2018-10-22
Ćwiczenia służby SAR (foto) Marynarka, Służby, Ratownictwo

Ćwiczenia służby SAR (foto)

Za aprobatą i przy współudziale dyrektora Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Macieja Zawadzkiego 19 i 20 października w rejonach Sztutowa i Świbna, odbyły się ćwiczenia medyczne, w których udział wzięły dwa statki ratownicze – m/s Kapitan Poinc oraz m/s Wiatr, a także Brzegowe Stacje Ratownicze ze Sztutowa i Świbna. Oprócz ratowników morskich, w zmaganiach brali również udział studenci ratownictwa medycznego I i II roku z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz instruktorzy ratownictwa pola walki. Łącznie w przedsięwzięciu wzięło udział 60 osób.

opublikowano: 2018-10-22

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook