Twoje konto

Marynarka Wojenna - plany na 2013 rok

data publikacji: 23.07.2012


Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email

W czwartek, 19 lipca, w Dowództwie Marynarki Wojennej odbyła się odprawa decyzyjna określająca cele działań Marynarki Wojennej na 2013 rok. Odprawie przewodniczył dowódca Marynarki Wojennej admirał floty Tomasz MATHEA. Uczestniczył w niej Sztab MW, dowódcy związków taktycznych i jednostek MW.

Uczestnicy odprawy omówili główne zadania szkoleniowe i przedsięwzięcia Marynarki Wojennej na 2013 rok oraz w perspektywie kolejnych lat. Dowódca MW admirał floty Tomasz Mathea za najważniejsze założenie do planowania działań uznał doskonalenie zdolności operacyjnych sił MW do prowadzenia działań w ramach połączonej operacji obronnej oraz udziału w operacjach pokojowych, stabilizacyjnych i antyterrorystycznych prowadzonych przez NATO, UE i ONZ.
 
Podczas odprawy zapowiedziano m.in. kontynuację szkoleń okrętowych grup zadaniowych w celu utrzymania gotowości do realizacji zadań szkoleniowych zarówno w ujęciu narodowym jak i do udziału w przedsięwzięciach międzynarodowych, w tym do działań w ramach Sił Odpowiedzi NATO.
Potwierdzono udział okrętów MW w przyszłorocznych ćwiczeniach międzynarodowych, z których najważniejszymi będą manewry BALTOPS, DANEX/NORTHERN COASTS, OPEN SPIRIT (operacja bojowa), CROWN EAGLE i BALTIC SAREX. Omówiono także zagadnienia zabezpieczenia logistycznego sił MW operujących w zarówno w kraju jak i za granicą.
 
Odprawa decyzyjna będzie teraz podstawą do opracowania szczegółowego planu przedsięwzięć Marynarki Wojennej na przyszły rok.


MW

Polub:

powrót do listy powrót do góry