Twoje konto

Wydarzenia

kategoria:

Nieoznakowane sieci w Zatoce

data publikacji: 18.12.2014

350 metrów nieoznakowanych sieci i piętnaście kotwic wyciągnęli wczoraj z Zatoki Gdańskiej funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krynicy Morskiej – trafią do administracji morskiej.

więcej

Polacy dobrze oceniają LNG

data publikacji: 18.12.2014

Aż 87 proc. Polaków znających inwestycję terminal LNG w Świnoujściu w pełni ją akceptuje – wynika z badania TNS Polska.

więcej

Dzisiejszy przemysł stoczniowy może być konkurencyjny

data publikacji: 18.12.2014

Polskie stocznie mają wyższą o ponad 100 proc. wydajność pracy, niż przed kilku jeszcze laty, kiedy korzystały z pomocy publicznej, mają też lepszą organizację pracy i oferują inne, nowoczesne produkty. To łącznie stwarza przesłanki do ich konkurencji na międzynarodowych rynkach i rentowności - mówi Jerzy Czuczman. dyrektor biura Związku Pracodawców Forum Okrętowego.

więcej

Niewielka firma, wielka wydajność – Expom SA zwiększa przepustowość produkcji

data publikacji: 18.12.2014

W produkcji wielkogabarytowych konstrukcji stalowych kluczową rolę odgrywa wydajność i czas realizacji. Expom SA z niewielkiego Kurzętnika podnosi możliwości produkcyjne fabryki za sprawą najnowszej inwestycji – nowoczesnego Centrum Obróbczego HAAS EC-1600.

więcej

Protesty miłośników sportów wodnych ws. planów ochrony Zalewu Szczecińskiego

data publikacji: 18.12.2014

Ponad 70 protestów od miłośników sportów wodnych trafiło do Urzędu Morskiego, a dotyczą planów ochrony Zalewu Szczecińskiego.

więcej

Pierwsze Gdyńskie Forum Bezpieczeństwa

data publikacji: 17.12.2014

W czwartek, 11 grudnia, w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbyło się pierwsze Gdyńskie Forum Bezpieczeństwa. W konferencji uczestniczył dowódca Centrum Operacji Morskich - Komponentu Morskiego wiceadmirał dr Stanisław Zarychta.

więcej

Kapitan statku oraz pierwszy oficer zatrzymani po tragicznym wypadku na Kanale Sueskim

data publikacji: 17.12.2014

Egipskie władze zatrzymały kapitana oraz pierwszego oficera kontenerowca, który staranował łódź rybacką powodując śmierć 13 egipskich rybaków. Do wypadku doszło w niedzielę, 14 grudnia na wodach Morza Czerwonego, w okolicach Półwyspu Synaj. 13 osób wciąż uznaje się za zaginione.

więcej

Instytut Morski w Gdańsku: Konferencja końcowa projektu ARCH

data publikacji: 17.12.2014

Instytut Morski w Gdańsku jako partner projektu ARCH zaprasza na konferencję końcową projektu, która odbędzie się 24 i 25 czerwca 2015 w Newcastle University, UK. 

więcej

BIMCO uważa europejski system monitoringu statków za bezużyteczny

data publikacji: 17.12.2014

BIMCO wyraziła zaniepokojenie propozycją Komisji Europejskiej w sprawie monitoringu regulacji emisji CO2 ze statków. System będzie wymagał raportowania informacji o ładunkach, który jest obecnie tajemnicą handlową.

więcej

Prezydent Miasta Gdańska wręczy „List Morski”

data publikacji: 17.12.2014

Już po raz piąty Prezydent Miasta Gdańska wyróżni żeglarzy, którzy swoją wyjątkową postawą, osobowością oraz dokonaniami w żeglarstwie morskim sławią imię Gdańska na świecie.

więcej

Fuzja naftowa o wartości 13 mld dolarów

data publikacji: 17.12.2014

Hiszpański koncern naftowy Repsol uzgodnił warunki przejęcia 100 proc. udziałów kanadyjskiej firmy Talisman Energy za 8,3 mld dolarów, plus dodatkowo 4,7 mld dolarów długu kanadyjskiej firmy. Transakcję zaakceptowały rady nadzorcze obu koncernów.

więcej

Stena Line wspomaga tworzenie inteligentnych miast

data publikacji: 17.12.2014

Stena Line uruchomiła unikalne na skalę międzynarodową, podłączenie do sieci ciepłowniczej w porcie w Goteborg. Połączenie pozwoli zaoszczędzić 500 ton dwutlenku węgla rocznie, co odpowiada ogrzewaniu 260 domów jednorodzinnych. Jest to pierwszy taki zabieg, który pozwala na ogrzewanie statku, pozostającego w regularnej służbie, do sieci ciepłowniczej.

więcej

Prom „Bielik” uderzył w nabrzeże

data publikacji: 17.12.2014

Awaria promu „Bielik”, który obsługuje przeprawę w Świnoujściu. Kiedy jednostka płynęła w kierunku wyspy Wolin, straciła moc i uderzyła w nabrzeże.

więcej

DFDS pomaga potrzebującym. Wyjątkowa kolacja dla bezdomnych

data publikacji: 17.12.2014

W DFDS to już tradycja. Podobnie jak w ubiegłych latach, armator postanowił wesprzeć najbardziej potrzebujących i zaprosił na pokłady trzech swoich promów osoby bezdomne lub pozbawione środków do życia, gdzie zorganizowana została wigilia. W tym roku udało się ustanowić rekord – z gościnności firmy skorzystało aż 700 osób.

więcej

Orlen likwiduje spółkę na Łotwie

data publikacji: 17.12.2014

W poniedziałek 15 grudnia Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników spółki SIA Balin Energy z siedzibą w Rydze podjęło uchwałę o likwidacji spółki. Należąca w połowie do PKN Orlen spółka miała zajmować się poszukiwaniami węglowodorów.

więcej