Twoje konto

Wydarzenia

kategoria:

Evergreen z nowymi kontenerowcami

data publikacji: 29.01.2015

Tajwański Evergreen Group, właściciel piątego co do wielkości operatora kontenerowego na świecie Evergreen Line, podpisał umowę na czarter 11 kontenerowców 18, 000 TEU z japońską firmą Shoei Kisen Kaisha.

więcej

Ambitne plany Balearia. Hiszpański armator uruchomi połączenia na Bahamy?

data publikacji: 29.01.2015

Balearia sonduje możliwość uruchomienia połączenia na Bahamy. Promy hiszpańskiego armatora miałyby zaoferować regularne połączenie do portu w Nassau – stolicy tego państwa.

więcej

Ventouris Ferries kupuje prom od Polferries

data publikacji: 29.01.2015

Ventouris Ferries potwierdził zakup dodatkowej jednostki, pasażersko-towarowego promu Scandinavia od Polferries. Statek ma zostać wykorzystany do pracy na Adriatyku obok jednostki Rigel II.

więcej

Słabsze wyniki Portu w Goteborgu w 2014 roku

data publikacji: 29.01.2015

Port w Goteborgu opublikował roczny raport, który prezentuje wyniki potwierdzające tendencję zaobserwowaną w 2013 roku. Dane prezentują zmniejszoną aktywność w przepustowości, a przede wyrażają spadek wydajności w ruchu kontenerowym, który zanotował osłabienie już w roku poprzednim, po raz pierwszy od kryzysu finansowego w 2009 roku.

więcej

Unijne dofinansowanie dla portów Calais i Dover

data publikacji: 29.01.2015

Port Dover wraz z Portem Calais oraz właścicielem francuskiego portu, Regionalną Radą Nord-Pas de Calais, wystosowali komunikat prasowy, w którym podkreślają swoje zadowolenie z przyznania 14 milionów euro z funduszy Unii Europejskiej na rozwój połączenia Calais-Dover. 

więcej

„Partnerstwo dla wody” z holenderskim udziałem

data publikacji: 29.01.2015

28 stycznia br. gdański port ponownie odwiedziła holenderska delegacja architektów z firmy KuiperCompagnons B.V., której towarzyszyli przedstawiciele referatu rewitalizacji Urzędu Miasta w Gdańsku.

więcej

Minister Teresa Piotrowska w Morskim Oddziale Straży Granicznej

data publikacji: 29.01.2015

Najważniejsze zadania na najbliższy rok oraz zaplanowane inwestycje omówione zostały podczas wizyty minister spraw wewnętrznych Teresy Piotrowskiej  w siedzibie Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

więcej

Rusza międzynarodowa kampania informacyjna w sprawie stosowania paliw niskosiarkowych

data publikacji: 29.01.2015

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju informuje, że w lutym 2015 r. podczas inspekcji statków w portach rozdawane będą ulotki informacyjne dotyczące obowiązujących od nowego roku wymagań w zakresie zawartości siarki w paliwie żeglugowym.

więcej

Pracownicy PŻB protestują przeciwko prywatyzacji firmy

data publikacji: 29.01.2015

Związkowcy z Polskiej Żeglugi Bałtyckiej ostro sprzeciwiają się siódmej próbie prywatyzacji ich firmy. Protestują przeciwko - jak mówią - wrogiemu przejęciu i składają wniosek do prokuratury.

więcej

Spotkanie KIGM z marszałkiem Mieczysławem Strukiem

data publikacji: 29.01.2015

28 stycznia w siedzibie  Zarządu Morskiego Portu Gdynia odbyło się spotkanie członków Krajowej Izby Gospodarki Morskiej (KIGM)  z marszałkiem Mieczysławem Strukiem.

więcej

Wysokie standardy statków PŻM

data publikacji: 29.01.2015

Statki Polskiej Żeglugi Morskiej w ubiegłym (2014) roku odnotowały bardzo dobre wyniki, jeśli chodzi o kontrole standardów technicznych, bezpieczeństwa, wyszkolenia i warunków socjalnych załóg jednostek.

więcej

Wzrośnie nadwyżka podaży usług przewozów kontenerów nad popytem

data publikacji: 29.01.2015

Tegoroczne zamówienia na świecie nowych kontenerowców przez towarzystwa żeglugowe przekroczą o 7,8 proc. prognozowane potrzeby przewozu towarów w kontenerach.

więcej

Szczecin wyda w 2015 roku 760 mln zł na inwestycje. Chce promować swoje tereny w strefach ekonomicznych

data publikacji: 29.01.2015

Władze Szczecina zamierzają w 2015 roku wydać na inwestycje blisko 800 mln zł, czyli niemal jedną trzecią budżetu miasta. To dopiero początek wydatków modernizacyjnych, jakie miasto chce poczynić, łącząc środki budżetowe ze wsparciem unijnym. W tym roku Szczecin chce również promować się wśród inwestorów, bo to pozwoli stworzyć nowe miejsca pracy w regionie.

więcej

Nowa firma Global Maritime Group oraz otwarcie oddziału w Polsce

data publikacji: 29.01.2015

W związku z dynamicznym rozwojem wydobywczego przemysłu morskiego i rosnącym zapotrzebowaniem na kompleksowe usługi w branży oil&gas z dniem 1 stycznia 2015 r. został utworzony holding - Global Maritime Group. Grupa ta łączy pięć firm należących do funduszu inwestycyjnego HitecVision. Każda firma, wchodząca w skład grupy, uzupełnia pozostałe w zakresie wiedzy i oferowanych przez nie usług.

więcej

Zmiana wymagań na holowniki dla marynarki

data publikacji: 28.01.2015

Inspektorat Uzbrojenia zmienia wymagania Marynarki Wojennej na jednostki pływające służące do zabezpieczenia technicznego i prowadzenia działań ratowniczych na morzu pod kryptonimem „HOLOWNIK” poprawiając błędy, które praktycznie eliminowały polskie stocznie w postępowaniu.

więcej