Wiadomości

Marynarka Wojenna potrzebuje śmigłowców specjalistycznych, stworzonych z myślą o wymaganiach misji morskich Marynarka, Służby, Ratownictwo

Marynarka Wojenna potrzebuje śmigłowców specjalistycznych, stworzonych z myślą o wymaganiach misji morskich

Marynarce Wojennej potrzebne są śmigłowce stworzone specjalnie pod morskie potrzeby, podobne do tych, jakie używają marynarki krajów północnych – przekonuje Krzysztof Krystowski, wiceprezes Leonardo Helicopters, właściciela PZL-Świdnik. Jego zdaniem to lepsze rozwiązanie niż zakup śmigłowca uniwersalnego w wersji dostosowanej dla marynarzy.

opublikowano: 2016-06-27
W ciągu dwóch lat międzynarodowy koncern ABB zatrudni w Polsce blisko tysiąc pracowników Edukacja, Rynek Pracy

W ciągu dwóch lat międzynarodowy koncern ABB zatrudni w Polsce blisko tysiąc pracowników

W związku z dalszym rozwojem kompetencji w obszarach takich jak IT, sprzedaż, rozwój produktu, funkcja wsparcia i R&D ABB szacuje, że w okresie 2015–2018 zwiększy zatrudnienie o około tysiąc osób, do ponad 5 tys. pracowników. Polska to jeden z głównych rynków dla ABB. 60 proc. wytwarzanych w kraju produktów trafia na eksport, głównie do Szwajcarii i innych krajów europejskich, a także do Ameryki i Afryki.

opublikowano: 2016-06-27
Dołączenie HMM do aliansu 2M. Co się kryje za tym porozumieniem? Porty, Transport, Logistyka

Dołączenie HMM do aliansu 2M. Co się kryje za tym porozumieniem?

Koreańskie Hyundai Merchant Marine (HMM) prowadzi negocjacje w sprawie do dołączenia aliansu 2M, składającego się z Maersk Line i MSC. Zadłużony armator nie wydaje się jednak być odpowiednim partnerem dla dwóch największych przewoźników kontenerowych na świecie. Eksperci z agencji Drewry podejrzewają inny powód, dla którego może dojść do tego połączenia.

opublikowano: 2016-06-27
Zagłosuj na Kanał Elbląski Porty, Transport, Logistyka

Zagłosuj na Kanał Elbląski

Rewitalizacja Kanału Elbląskiego została zgłoszona do konkursu „Modernizacja Roku 2015”. Startuje w kategorii obiekty przemysłowo – inżynieryjne. Obok komisji konkursowej swojego faworyta może też wytypować publiczność. W tym celu, na stronie konkursu, zostało uruchomione otwarte głosowanie internetowe.

opublikowano: 2016-06-27
Dotknij i zobacz ORP Błyskawicę Edukacja, Rynek Pracy

Dotknij i zobacz ORP Błyskawicę

Każdy może zobaczyć jak wygląda legendarny polski niszczyciel ORP Błyskawica. Makieta ORP Błyskawica dla osób niewidomych / fot. Małgorzata Omachel KwidzińskaW niedzielę 26 czerwca 2016 r. na Nabrzeżu Pomorskim odbyła się uroczystość odsłonięcia makiety okrętu, wykonanej z myślą o osobach niewidomych. To cześć programu „Pomóżmy Zobaczyć Świat Rękoma” realizowanego przez Klub Rotary International Gdańsk – Sopot – Gdynia.

opublikowano: 2016-06-27

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook