Wiadomości

Bardzo dobry marzec dla PKP CARGO: udział rynkowy w górę, rosną przewozy intermodalne Porty, Transport, Logistyka

Bardzo dobry marzec dla PKP CARGO: udział rynkowy w górę, rosną przewozy intermodalne

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, po trzech miesiącach 2015 roku Grupa PKP CARGO miała 47,9 proc. udziału w polskim rynku towarowych przewozów kolejowych pod względem masy towarowej, o ponad 0,5 p.p. więcej niż rok wcześniej. W samym marcu udział PKP CARGO wyniósł 48,7 proc., o 1,7 p.p. więcej niż w marcu ubiegłego roku. Dobre wyniki PKP CARGO zawdzięcza m.in. rosnącym przewozom węgla kamiennego.

opublikowano: 2015-04-28
Rozbudowa symulatora siłowni okrętowej Szkoły Morskiej w Gdyni Edukacja, Rynek Pracy

Rozbudowa symulatora siłowni okrętowej Szkoły Morskiej w Gdyni

W kwietniu 2015 roku firma UNITEST Marine Simulators Sp. z o.o. dokonała rozbudowy, posiadanego przez Szkołę Morską w Gdyni, pełnozakresowego symulatora siłowni okrętowej, w wersji sprzętowej  z ekranami dotykowymi. Zakres obejmował zwiększenie ilości ekranów rozdzielnicy elektrycznej oraz dodanie monitora pilotowego, który w znaczący sposób ułatwia wybór właściwego panelu sterującego.

opublikowano: 2015-04-28
Gdańszczanie na praktykach w morzu Edukacja, Rynek Pracy

Gdańszczanie na praktykach w morzu

„Dar Młodzieży” - żaglowiec szkolny Akademii Morskiej w Gdyni po prawie 1,5 miesięcznej nieobecności powrócił do macierzystego portu. A wraz z nim 70. uczniów Zespołu Szkół Morskich w Gdańsku, którzy na tej jednostce odbywali morskie praktyki zawodowe.

opublikowano: 2015-04-28
Unitest zrealizuje belgijski kontrakt rządowy Edukacja, Rynek Pracy

Unitest zrealizuje belgijski kontrakt rządowy

Tworzone przez gdyńską firmę symulatory siłowni okrętowych wykorzystywane są już w ponad 60 krajach świata. Bazują na najnowszych rozwiązaniach technologicznych i znajdują zastosowanie zarówno w procesie dydaktycznym studentów, jak i podczas szkoleń doskonalących umiejętności kadry morskiej. Belgijski kontrakt związany z programem nabywania nowych kwalifikacji zawodowych przez osoby bezrobotne i zagrożone utratą pracy jest jednak największy w historii istnienia firmy.

opublikowano: 2015-04-28

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook