Wiadomości

Alternatywne formy rozwiązywania sporów dla przedsiębiorców - wywiad z radcą prawnym Mateuszem Romowiczem Administracja, Prawo, Polityka

Alternatywne formy rozwiązywania sporów dla przedsiębiorców - wywiad z radcą prawnym Mateuszem Romowiczem

Obserwując praktykę obrotu prawnego w Polsce i nasze doświadczenia w obsłudze przedsiębiorców, można podać wiele powodów, dla których strony powinny starać się uniknąć konfrontacji w sądzie i załatwić sprawę polubownie. Wśród podstawowych argumentów przemawiających za takim rozwiązaniem jest przede wszystkim czas trwania spraw sądowych (od 3 do 12 lat), wysokie koszty procesu oraz niepewność wyniku.

opublikowano: 2017-03-22
500 osób znajdzie zatrudnienie w CRIST Edukacja, Rynek Pracy

500 osób znajdzie zatrudnienie w CRIST

Monterów, spawaczy, ślusarzy i mechaników okrętowych – osób tej profesji pilnie poszukuje stocznia CRIST. W najbliższych miesiącach zatrudnienie znajdzie tam ponad 500 pracowników produkcyjnych różnych specjalności. W ciągu czterech lat ta liczba ma ulec podwojeniu.

opublikowano: 2017-03-22
MŚ: gospodarka wodna tematem spotkania ministrów V4+ Rybołówstwo, Ekologia

MŚ: gospodarka wodna tematem spotkania ministrów V4+

Wspólne oświadczenie dotyczące przyszłych prac nad wdrażaniem Ramowej Dyrektywy Wodnej przyjęli ministrowie ds. gospodarki wodnej państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) oraz Bułgarii i Rumunii podczas spotkania, które odbyło się dziś w Ministerstwie Środowiska RP. Z okazji Światowego Dnia Wody i obchodów Roku Rzeki Wisły w ministerstwie odbyła się także konferencja naukowa.

opublikowano: 2017-03-22
Lotos nieugięty – nie będzie podwyżek dla pracowników. Koncern oferuje w zamian jednorazową premię Przemysł, Stocznie, Offshore

Lotos nieugięty – nie będzie podwyżek dla pracowników. Koncern oferuje w zamian jednorazową premię

Nie ma wciąż porozumienia w sprawie zakończenia sporu zbiorowego między związkami zawodowymi a Grupą Lotos. Chodzi o brak podwyżek dla pracowników. Tych wciąż nie będzie, zarząd chce za to wprowadzić nagrody specjalne. Związkowcy w odpowiedzi grożą zaostrzeniem sporu i włączeniu do niegokolejnych  organizacji działających w spółkach Grupy.

opublikowano: 2017-03-22
Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook