Wiadomości

Wiceminister Gajda: Bezpieczeństwo przeciwpowodziowe to priorytet Administracja, Prawo, Polityka

Wiceminister Gajda: Bezpieczeństwo przeciwpowodziowe to priorytet

– Obecna sytuacja hydrologiczna wyraźnie pokazuje, że jeśli nawet stosunkowo niewielkie zagrożenia hydrologiczne powodują podtopienia, oznacza to, że stan infrastruktury zapewniającej bezpieczeństwo przeciwpowodziowe jest bardzo słaby. Przygotowujemy nowe Prawo wodne, abyśmy byli znacznie lepiej przygotowani do takich sytuacji, jak w tej chwili, a także tych znacznie trudniejszych – podkreśla Mariusz Gajda, wiceminister środowiska.

opublikowano: 2017-02-25
Bohaterski marynarz wyróżniony (foto) Marynarka, Służby, Ratownictwo

Bohaterski marynarz wyróżniony (foto)

Takie sytuacje nie zdarzają się na co dzień. W poniedziałek ppor. mar. Piotr Bidziński uratował życie mężczyźnie, który w Gdańsku Wrzeszczu wpadł pod nadjeżdżający pociąg. Teraz w Porcie Wojennym Gdynia na okręcie ORP „Hydrograf” odwiedzili go przedstawiciele dyrekcji Szybkiej Kolei Miejskiej, by podziękować za ten bohaterski czyn.

opublikowano: 2017-02-24
Wyniki Grupy PKP CARGO w styczniu 2017 roku – dane GUS Porty, Transport, Logistyka

Wyniki Grupy PKP CARGO w styczniu 2017 roku – dane GUS

Grupa PKP CARGO w styczniu 2017 roku uzyskała 53,64 proc. udziału w rynku pod względem pracy przewozowej i 45,07 proc. pod względem masy towarowej – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. W tym samym okresie Grupa przewiozła o 7,8 proc. więcej ładunków i wykonała pracę przewozową o 11,3 proc. większą niż w styczniu 2016 roku.

opublikowano: 2017-02-24
Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook