Wiadomości

Marynarka, Służby, Ratownictwo

97. rocznica odtworzenia Marynarki Wojennej

W sobotę, 28 listopada, mija 97 lat od dnia, w którym Naczelnik Państwa – marszałek Józef Piłsudski powołał do życia Marynarkę Wojenną.
Główne uroczystości rocznicowe rozpoczną się o godzinie 12:00 przy Płycie Pomniku Marynarza Polskiego. Na wszystkich okrętach MW podniesiona zostanie wielka gala banderowa.

opublikowano: 2015-11-27
Polska może stać się silnym graczem na rynku zarządzania statkami Porty, Transport, Logistyka

Polska może stać się silnym graczem na rynku zarządzania statkami

Ship management, czyli zarządzanie statkami, to branża stosunkowo nowa w Polsce, ale dynamicznie rosnąca. Firmy, które się tym zajmują chcą wykorzystać światowy trend zlecania przez armatorów na zewnątrz zadań związanych m.in. z rekrutacją personelu czy zarządzaniem finansami. Polska – ze względu na dostęp do wykwalifikowanych kadr – ma szansę stać się znaczącym graczem w tej branży.

opublikowano: 2015-11-26
Rail Baltica z unijnym dofinansowaniem Porty, Transport, Logistyka

Rail Baltica z unijnym dofinansowaniem

Spółka RB Rail, odpowiadająca za realizację projektu Rail Baltica, podpisała w środę umowę z unijną Agencją Wykonawczą ds. Innowacyjności i Sieci (INEA). Chodzi o dofinansowanie budowy pierwszego etapu tej linii. RB Rail otrzymała na ten celu aż 442 mln euro.

opublikowano: 2015-11-26
Deltamarin z projektem pierwszego masowca LNG Przemysł, Stocznie, Offshore

Deltamarin z projektem pierwszego masowca LNG

Biuro projektowe Deltamarin podpisało kontrakt na zaprojektowania pierwszego prototypu masowców handysize (10-35 tys. ton nośności) z napędem LNG. Dwie jednostki o nazwie B.Delta26LNG zostaną skontruowane dla fińskiego armatora ESL Shipping Ltd w chińskiej stoczni Qingshan Shipyard of Sinotrans & CSC SBICO.

opublikowano: 2015-11-26
Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook