Wiadomości

Bliżej chyba już się nie dało (wideo) Rybołówstwo, Ekologia

Bliżej chyba już się nie dało (wideo)

Pewien wędkarz doświadczył bardzo bliskiego spotkania z dwoma ogromnymi humbakami. Niespodziewanie wynurzyły się one z wody tuż obok kajaka, w którym płynął mężczyzna. Niezwykła chwila została uwidoczniona na kamerce GoPro.

opublikowano: 2016-07-29
Efekt uboczny przekopu Mierzei Wiślanej? 880 mln zł w bursztynie Porty, Transport, Logistyka

Efekt uboczny przekopu Mierzei Wiślanej? 880 mln zł w bursztynie

- Przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej poinformowali nas, że prawdopodobnie – tak się szacuje – ten dosyć głęboki przekop spowoduje, że wydobędziemy tony bursztynu z tego miejsca. Nie wiem, skąd są te szacunki, ale ministerstwo poinformowało, że mowa o 880 milionach złotych – powiedział w Radiu Gdańsk wiceminister kultury Jarosław Sellin, powołując się na sprawozdanie omawianego na posiedzeniu zespołu do spraw programowania prac rządu.

opublikowano: 2016-07-28
Nord Stream 2 prosi UOKiK o czas Porty, Transport, Logistyka

Nord Stream 2 prosi UOKiK o czas

Spółka Nord Stream 2, która chce budować kolejny, omijający Polskę gazociąg z Rosji do Niemiec po dnie Bałtyku, poprosiła UOKiK o przedłużenie - o 14 dni - terminu na ustosunkowanie się do zastrzeżeń Urzędu do tej inwestycji - poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka UOKiK Małgorzata Cieloch.

opublikowano: 2016-07-28
W trójmiejskich kąpieliskach zakwitły sinice Rybołówstwo, Ekologia

W trójmiejskich kąpieliskach zakwitły sinice

Utrzymujące się przez dłuższy czas wysokie temperatury sprzyjają rozwojowi sinic, które mogą zabijać ryby, ptaki i ssaki. Wydzielają też toksyny, szkodząc ludziom. Zakwit sinic sprawia, że woda w Bałtyku ma bardzo nieprzyjemny zapach, staje się mętna, najczęściej zabarwiona na zielono. W miejscach zamkniętych przez sanepid - głównie w nadmorskich kąpieliskach nie powinno się wchodzić do wody – przypomina organizacja ekologiczna WWF Polska.

opublikowano: 2016-07-28
Bae Systems z kontraktem wartości 245 mln usd na nowe armaty dla okrętów typ 26 Marynarka, Służby, Ratownictwo

Bae Systems z kontraktem wartości 245 mln usd na nowe armaty dla okrętów typ 26

BAE Systems otrzymało od brytyjskiego ministerstwa obrony kontrakt o wartości 245 mln USD (183 mln GBP) na dostawę systemu uzbrojenia, znanego jako Morski System Ostrzału Pośredniego (Maritime Indirect Fires System – MIFS), dla okrętów typ 26 Global Combat Ship. Kontrakt został przyznany po ubiegłorocznym wyborze BAE Systems jako preferowanego dostawcy w konkurencyjnym przetargu.

opublikowano: 2016-07-28
Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook