Wiadomości

Rusza żegluga na Kanale Elbląskim Rybołówstwo, Ekologia

Rusza żegluga na Kanale Elbląskim

W sobotę 30 maja rusza na nowo żegluga na całej długości Kanału Elbląskiego. Na terenie pochylni Buczyniec nastąpi uroczyste oddanie kanału do użytkowania po trwającej ponad dwa lata rewitalizacji. Uroczystość będzie połączona z otwarciem nowo wybudowanej Izby Historycznej Kanału Elbląskiego.

opublikowano: 2015-05-29
Dziewięć fok szarych oddanych morzu Rybołówstwo, Ekologia

Dziewięć fok szarych oddanych morzu

W tym roku do Bałtyku trafi dziewięć fok szarych. Trzy z nich, to urodzone w fokarium Stacji Morskiej IO UG w Helu szczenięta, które dziś zostały wypuszczone do swojego naturalnego środowiska w Słowińskim Parku Narodowym. Pozostałe sześć fok  przyszło na świat w naturze, ale osobniki te wymagały rehabilitacji i pomocy ekspertów. Zostaną one wypuszczone na morzu, w rejonie Zatoki Gdańskiej, w  miejscu ich znalezienia – informuje organizacja ekologiczna WWF Polska.

opublikowano: 2015-05-29
Zobacz zdjęcia super jachtu, który zdetronizuje dzisiejszych rekordzistów. Double Century będzie miał 200 metrów długości Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

Zobacz zdjęcia super jachtu, który zdetronizuje dzisiejszych rekordzistów. Double Century będzie miał 200 metrów długości

Długi jak dwa boiska do piłki nożnej oraz wyceniony na 770 mln dolarów – oto superjacht Double Century, którego projekt i zdjęcia poznaliśmy w środę. Jednostka ma mieć długość 200 metrów, co w momencie zwodowania uczyni ją największym jachtem na świecie, wyprzedzając poprzedniego lidera – Azzam (długość 180 metrów).

opublikowano: 2015-05-29
Port Gdańsk zagłębiem logistycznym branży FMCG Porty, Transport, Logistyka

Port Gdańsk zagłębiem logistycznym branży FMCG

17 lutego 2015 roku Rada Nadzorcza ZMPG SA zaakceptowała decyzję Zarządu ZMPG SA o rozstrzygnięciu przetargu na dzierżawę nieruchomości zlokalizowanej na zapleczu terminala kontenerowego DCT Gdańsk. W ślad za tym, 21 maja br. Ministerstwo Skarbu wyraziło zgodę na zawarcie przedmiotowej umowy dzierżawy.

opublikowano: 2015-05-29
Niski popyt na czarter gazowców LNG Porty, Transport, Logistyka

Niski popyt na czarter gazowców LNG

Początek roku dla armatorów jednostek LNG nie należał do najlepszych. Ich statki były rzadziej czarterowane i za niższą kwotę niż w ubiegłym roku. Średnia stawka dzienna czarteru tankowca LNG o napędzie hybrydowym wynosiła od 40-45 tys. dolarów za dzień, jednostek o tradycyjnym napędzie 30-35 tys. dolarów.

opublikowano: 2015-05-29

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook