Wiadomości

Załadunek 2000-tonowego kolosa w Porcie w Gdyni! Przemysł, Stocznie, Offshore

Załadunek 2000-tonowego kolosa w Porcie w Gdyni!

Dziś (3.08) w porcie w Gdyni rozpoczął się załadunek na barko-ponton portowego urządzenia załadowawczego, zwanego shiploaderem. Ważący ponad 2000 ton kolos ma 150 metrów długości, 10 metrów szerokości i 50 metrów wysokości. Maszyna służy do załadunku rudy żelaza i będzie w stanie załadować w ciągu godziny około 11 tys. ton tego surowca.

opublikowano: 2015-08-03
Chińskie okręty odwiedzą Polskę Marynarka, Służby, Ratownictwo

Chińskie okręty odwiedzą Polskę

Po raz pierwszy w historii okręty chińskiej marynarki wojennej złożą wizytę w Polsce. To efekt rozmów, które prowadził Szef MON Tomasz Siemoniak z władzami Chińskiej Republiki Ludowej. Podczas wizyty w Chinach minister dyskutował też o współpracy wojskowej.

opublikowano: 2015-08-03
Gwałtowny wzrost stawek frachtowych Porty, Transport, Logistyka

Gwałtowny wzrost stawek frachtowych

Dobra wiadomość dla armatorów przewożących kontenery na szlakach z Azji do Europy Północnej. Stawki frachtowe na tych trasach w umowach krótkoterminowych (spotowych) wzrosły z 400 dolarów przed dwoma tygodniami do 1109 dolarów za TEU (277 proc. w górę).

opublikowano: 2015-08-03
Łotewskie okręty na testach w Gdyni Marynarka, Służby, Ratownictwo

Łotewskie okręty na testach w Gdyni

W zeszłym tygodniu poligon w Gdyni odwiedził łotewski niszczyciel min LVNS „Talivaldis”. Okręt przechodził pomiary i minimalizację pól fizycznych. W ramach umowy polsko-łotewskiej podobne operacje przejdą niedługo jeszcze cztery okręty z Łotwy.

opublikowano: 2015-08-02

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook