Wiadomości

Powstanie ostatni, brakujący odcinek autostrady A1 Porty, Transport, Logistyka

Powstanie ostatni, brakujący odcinek autostrady A1

80 kilometrowy odcinek autostrady A1 Tuszyn-Częstochowa zostanie zrealizowany ze środków Krajowego Funduszu Drogowego, w ramach limitu wydatków w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). Szacowany koszt realizacji to ok 3,6 mld zł. Umożliwi to wcześniejszą realizację tej inwestycji.

opublikowano: 2016-10-20
Innovation Nest inwestuje 2 mln zł w Wayman Przemysł, Stocznie, Offshore

Innovation Nest inwestuje 2 mln zł w Wayman

Fundusz Innovation Nest zainwestował w spółkę Wayman, która chce zdobyć globalny rynek oprogramowania ERP dla firm projektowo-inżynieryjnych. Konkurencja jest niewielka, a system sprawdził się już między innymi w zarządzaniu operacją podnoszenia statku Costa Concordia.

opublikowano: 2016-10-20
Pożar na promie Mazovia Marynarka, Służby, Ratownictwo

Pożar na promie Mazovia

Ogień wybuchł w maszynowni Mazovi, najnowszego nabytku linii Polferries. Pożar udało się szybko ugasić. Nikomu nic się nie stało, a płomienie nie spowodowały poważnego uszkodzenia układu napędowego.

opublikowano: 2016-10-20
LOTOS analizuje ropę Przemysł, Stocznie, Offshore

LOTOS analizuje ropę

Rafineria Grupy LOTOS w Gdańsku wzbogaciła się o nowoczesne urządzenie do analizy ropy. Nowy aparat niemieckiej firmy Pilodist, o wartości ponad miliona złotych, pozwoli na bardziej efektywne wykorzystanie potencjału instalacji LOTOSU. Informacje uzyskane w trakcie badania różnych gatunków rop naftowych umożliwią optymalizację komponowania wsadu kierowanego do przerobu.

opublikowano: 2016-10-20
Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook