Twoje konto

Klaster Logistyczno Transportowy Północ-Południe współorganizatorem spotkania minister Sportu Joanny Muchy i wiceministra Finansów Macieja Grabowskiego z przedsiębiorcami w nowym biurze poselskim T.Aziewicza.

data publikacji: 23.09.2013


Udostępnij:

Facebook Twitter Google Email

Klaster Logistyczno Transportowy Północ-Południe współorganizatorem spotkania minister Sportu Joanny Muchy i wiceministra Finansów Macieja Grabowskiego z przedsiębiorcami w nowym biurze poselskim T.Aziewicza.

W piątek 20 września br. przy ul. Gdańskiej 42 w Żukowie miało miejsce otwarcie filii  biura Posła na Sejm RP Tadeusza Aziewicza.  W  uroczystości wzięli udział: Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Maciej Grabowski, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Wiesław Byczkowski, Przewodniczący Klastra Logistyczno Transportowego Północ-Południe Marek Świeczkowski oraz   pomorscy przedsiębiorcy .

Gośćmi specjalnymi uroczystości byli uczestnicy Mistrzostw Świata Karate w Żukowie z Kennethem Funakoshi z USA – Założycielem Funakoshi Shotokan Karate Association na czele.
 
Podczas ceremonii otwarcia Poseł Tadeusz Aziewicz przedstawił celowość powstania biura, podkreślał i zapewniał, że dołoży wszelkich starań aby żukowskie biuro nie było tylko pustym miejscem. Wyraził przy tym nadzieję, że właśnie tam znajdować się będzie miejsce spotkań, rozmów i rozwiązywania problemów nurtujących mieszkańców Żukowa i okolic.

- Do otwarcia biura w Żukowie skłoniła mnie otwartość lokalnych działaczy na problemy mieszkańców i ja ze swojej strony chciałbym zapewnić, że będę służył pomocą i własnym doświadczeniem w ich rozwiązywaniu, będę przekazywał wiedzę jaką ja posiadam jednocześnie czerpiąc z wiedzy, którą mi przekazują – zapewniał Poseł Aziewicz.

Po przecięciu wstęgi odbył się briefing dla mediów, w czasie którego dziennikarze mieli okazje zadać pytania bezpośrednio gościom. Minister Joanna Mucha zapytana o swoją działalność ministerialną opowiedziała o skierowanym do rodziców apelu aby ci nie zwalniali swoich dzieci z zajęć wychowania fizycznego, zwróciła także uwagę na to, że dzieciom nie wystarczy zapewnienie  pomocy naukowych i książek, ale że potrzebna jest także dbałość o zdrowie – aktywność fizyczną dzieci. Zaapelowała, aby współdziałać w tworzeniu dobrych warunków sprzyjających rozwojowi fizycznemu dzieci. Oderwaniu ich od - jak się wyraziła - laptopów i telewizorów, i zaproponowanie im zabawy na świeżym powietrzu. 

Wiceminister Finansów Maciej Grabowski w rozmowach z przedsiębiorcami odpowiadał szczegółowo na ich zapytania, wątpliwości dotyczące m.in. gospodarki morskiej w aspekcie Vat dla sektora portowo-przeładunkowego, opodatkowania firm, rozliczania z fiskusem a także finansów zakładów pracy chronionej i samorządów. Licznie zebrani członkowie Klastra Logistyczno Transportowego Północ-Południe wyrazili gotowość do dalszych merytorycznych dyskusji dla zaznaczenia kluczowego znaczenia sektora logistyki i gospodarki Morza Bałtyckiego dla naszego regionu.

Polub:

powrót do listy powrót do góry