Wiadomości

Prawie 300 amerykańskich pojazdów w Porcie Gdynia (foto) Porty, Transport, Logistyka

Prawie 300 amerykańskich pojazdów w Porcie Gdynia (foto)

Amerykański sprzęt w Porcie Gdynia. Około 270 różnego rodzaju pojazdów przypłynęło do BCT – Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego w piątek. Zostaną wykorzystane podczas ćwiczenia Dowództwa Wojsk Lądowych USA w Europie pod kryptonimem Saber Strike-18 (SbS18), które zaplanowano na 3-15 czerwca w Polsce, Estonii, na Litwie i Łotwie.

opublikowano: 2018-05-23
Rejs badawczy po Zatoce Puckiej Porty, Transport, Logistyka

Rejs badawczy po Zatoce Puckiej

W piątek 25 maja odbędzie się rejs badawczy po Zatoce Puckiej, podczas którego nastąpi wybieranie sieci z rybami do celów badawczych.
Przez ostatni rok do Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wpłynęły od środowiska rybackiego oraz lokalnej społeczności zamieszkującej nad Zatoką Pucką sygnały dotyczące problemów ze stanem zasobów ryb w Zatoce Puckiej. W związku z tym minister Gróbarczyk podjął działania związane oceną wpływu różnych czynników antropogenicznych na środowisko tego akwenu oraz stan zasobów ryb na tym obszarze.

opublikowano: 2018-05-23
Tym, którzy nie powrócili z morza Edukacja, Rynek Pracy

Tym, którzy nie powrócili z morza

"Tym, którzy nie powrócili z morza" to jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń w Szczecinie, które przyciąga co roku 1,5 tysiąca osób i jedyny taki koncert w Europie. To już 16. edycja koncertu, który na stałe wpisał się w kulturalną mapę Szczecina. To niezwykłe wydarzenie jest jedynym tego rodzaju koncertem w Europie. Pozwala na to niecodzienna przestrzeń Cmentarza Centralnego, który jest nie tylko potężną nekropolią, ale również wyjątkowym parkiem. W tym roku w niepowtarzalnej atmosferze i klimatycznie oświetlonej scenerii Cmentarza Centralnego zabrzmi Muzyka Ludwiga van Beethovena.

opublikowano: 2018-05-23

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook