Wiadomości

Stocznie na rozdrożu bez drogowskazu - felieton Marka Błusia Przemysł, Stocznie, Offshore

Stocznie na rozdrożu bez drogowskazu - felieton Marka Błusia

Jak wynika z danych GUS i ministerialnej prezentacji przed sejmową Komisją Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, w 2017 roku polskie stocznie nie otrzymały ani jednego zamówienia na gotowy statek z rynku międzynarodowego, oczywiście najważniejszego w globalnej gospodarce. Nikt o tym nie powiedział wprost i nie wyjaśnił, dlaczego.

opublikowano: 2018-06-18
Terminal LNG w Świnoujściu może pełnić funkcję hubu przeładunkowego Przemysł, Stocznie, Offshore

Terminal LNG w Świnoujściu może pełnić funkcję hubu przeładunkowego

W Szczecinie zakończyły się Światowe Dni Morza. W spotkaniu zorganizowanym przez Międzynarodową Organizację Morską oraz Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej udział wzięli przedstawiciele biznesu i polityki oraz eksperci z branży morskiej. W konferencji uczestniczył również Paweł Jakubowski, prezes spółki Polskie LNG z Grupy Kapitałowej GAZ-SYSTEM, który zaprezentował plany rozwoju Terminalu LNG w Świnoujściu i jego rolę w rozwoju rynku gazu w regionie Morza Bałtyckiego i Europy Środkowo-Wschodniej.

opublikowano: 2018-06-18
LNG jednym z perspektywicznych paliw na rynku gazu Przemysł, Stocznie, Offshore

LNG jednym z perspektywicznych paliw na rynku gazu

Światowe Dni Morza były okazją do zaprezentowania naszych planów w zakresie rozbudowy infrastruktury przesyłowej, w tym przede wszystkim terminalu LNG. Międzynarodowy charakter spotkania, dyskusje panelowe utwierdzają nas w przekonaniu, że to, co realizujemy jest odpowiedzią na oczekiwania rynku - powiedział wiceprezes Artur Zawartko podczas Światowych Dni Morza 2018, organizowanych przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej we współpracy z Międzynarodową Organizacją Morską (ang. International Maritime Organization, IMO).

opublikowano: 2018-06-18

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook