Wiadomości

95. urodziny Portu Gdynia (foto, wideo) Porty, Transport, Logistyka

95. urodziny Portu Gdynia (foto, wideo)

Port Gdynia skończył 95 lat. Z tej okazji w poniedziałek w Teatrze Muzycznym w Gdyni odbyła się uroczysta gala. Nie zabrakło życzeń, podziękowań i prezentacji ambitnych planów na kolejne lata. Czas zaproszonym gościom umilali aktorzy Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, którzy specjalnie na urodziny gdyńskiego portu przygotowali wyjątkowy program artystyczny.

opublikowano: 2017-10-17
Największe zagrożenia dla polskich portów Porty, Transport, Logistyka

Największe zagrożenia dla polskich portów

Brak synergii miasta i portu, monopol armatorów, wyczekiwanie na zakończenie inwestycji związanych z pogłębieniem toru podejściowego w portach Szczecin-Świnoujscie oraz na rozpoczęcie przekopu przez Mierzeję Wiślaną to największe, zdaniem szefów kluczowych polskich portów, zagrożenia dla prowadzenia działalności portowej.

opublikowano: 2017-10-16
Morskie eksponaty skanowane w 3D Edukacja, Rynek Pracy

Morskie eksponaty skanowane w 3D

Mają nieduże gabaryty, ale wielką moc i ogromne możliwości. Zestaw skanerów optycznych najnowszej generacji zakupiony został w ramach wyposażenia Pracowni Digitalizacji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Nowy sprzęt pozwoli na wykonanie wysokiej jakości dokumentacji 3D, a także ułatwi realizację dokładnych pomiarów, niezbędnych przy opracowaniu dokumentacji muzealnej.

opublikowano: 2017-10-16
Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook