Wiadomości

Ceny transferowe – wydłużenie terminu na przygotowanie dokumentacji podatkowej – śniadania podatkowe Deloitte Prawo, Polityka, Finanse

Ceny transferowe – wydłużenie terminu na przygotowanie dokumentacji podatkowej – śniadania podatkowe Deloitte

W tym roku po raz pierwszy firmy dokonujące transakcji z podmiotami powiązanymi muszą składać oświadczenie, podpisane przez zarząd, potwierdzające, że spółka posiada kompletną dokumentację podatkową. W tym kontekście, prace nad dokumentacją nabierają zupełnie nowego znaczenia, które do pory nie było brane pod uwagę przez większość spółek.

opublikowano: 2018-03-18
Rosyjski strongman przeciągnął statek by upamiętnić czwartą rocznicę aneksji Krymu (wideo) Prawo, Polityka, Finanse

Rosyjski strongman przeciągnął statek by upamiętnić czwartą rocznicę aneksji Krymu (wideo)

Cztery lata temu, 18 marca 2014 r. na Kremlu podpisano uroczyście akt o przyłączeniu Krymu do Rosji. Proces aneksji Krymu rozpoczął się w ostatnich dniach lutego 2014 r., gdy rosyjscy żołnierze w nieoznakowanych mundurach (słynne już „zielone ludziki”) przejmowali strategiczne obiekty ukraińskiej armii i lokalnych władz. Współpracujący z Moskwą separatyści 16 marca 2014 r. zorganizowali referendum, którego wyniki uznano za podstawę do przejęcia półwyspu przez Rosję. Podczas gdy o Krymie zapomina niemalże cała Europa - we Władywostoku odbyła się próba pobicia rekordu w przeciąganiu najcięższego obiektu przez człowieka aby "uroczyście uczcić czwartą rocznicę zjednoczenia Krymu z Rosją" - jak piszą rosyjskie media. 

opublikowano: 2018-03-18

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook