Wiadomości

Galeria Palowa oficjalnie otwarta. Na początek arcydzieła gdańskich złotników Edukacja, Rynek Pracy

Galeria Palowa oficjalnie otwarta. Na początek arcydzieła gdańskich złotników

Wystawa czasowa „Gdańskie arcydzieła sztuki złotniczej ze zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu” to wydarzenie wyjątkowe, bo inauguruje i uświetnia oddanie do użytku Galerii Palowej. W czwartek 18 stycznia uroczyście i oficjalnie galeria zaczęła działać. Mieści się ona w gruntownie wyremontowanej dawnej Komorze Palowej, gdzie jeszcze kilka lat temu była restauracja.

opublikowano: 2018-01-20
Zagłosuj na nowy szczeciński bulwar Edukacja, Rynek Pracy

Zagłosuj na nowy szczeciński bulwar

Czy najlepsza przestrzeń publiczna znajduje się w Szczecinie? Tak właśnie może być! Wszystko to za sprawą konkursu Property Design Awards, do którego nominowane zostało ukończone w ubiegłym roku Nabrzeże Starówka.

opublikowano: 2018-01-20
Port Gdynia – brama do Pomorza Porty, Transport, Logistyka

Port Gdynia – brama do Pomorza

Coraz większe znaczenie w świecie ma innowacyjność i dlatego w ostatnich latach stawia się  na rozwój wysokich technologii oraz innowacji, które już obecnie stają się podstawowym czynnikiem konkurencji pomiędzy krajami rozwiniętymi.

opublikowano: 2018-01-20
Ruszyły zapisy na mistrzostwa świata klasy 505 w Gdyni Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

Ruszyły zapisy na mistrzostwa świata klasy 505 w Gdyni

Klasa 505 uruchomiła właśnie elektroniczny system zapisów na najważniejszą imprezę tego roku. Na stronie Mistrzostw Świata 505 w Gdyni pojawiło się także zawiadomienie o regatach. Impreza odbędzie się w dniach 18-27 lipca. Na starcie spodziewanych jest ponad sto jachtów i wielu utytułowanych żeglarzy. Głównym organizatorem regat jest Polski Związek Żeglarski.

opublikowano: 2018-01-20
Polski Rejestr Statków rzeczoznawcą do spraw ruchu zakładu górniczego Prawo, Polityka, Finanse

Polski Rejestr Statków rzeczoznawcą do spraw ruchu zakładu górniczego

Wyższy Urząd Górniczy 10 stycznia 2018 r. na podstawie art. 74, w związku z art. 72 pkt 22 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. - Prawo geologiczne i górnicze (Dz.U. z 2017 r. poz. 2126) oraz art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2017r. poz.1257) nadał Polskiemu Rejestrowi Statków S.A. uprawnienia rzeczoznawcy do spraw ruchu zakładu górniczego w grupie XXII- badanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych dotyczących poszukiwania, rozpoznawania lub wydobywania węglowodorów ze złóż w granicach obszarów morskich Rzeczypospolitej Polski.

opublikowano: 2018-01-20
Inwestycje kolejowe realizowane w ramach RPO Porty, Transport, Logistyka

Inwestycje kolejowe realizowane w ramach RPO

Wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak uczestniczył w spotkaniu dotyczącym projektów kolejowych realizowanych w ramach RPO. W wydarzeniu udział wzięli Marszałkowie Województw, a także przedstawiciele Instytucji Zarządzających Regionalnymi Programami Operacyjnymi, Komisji Europejskiej, PKP PLK S.A. oraz eksperci Inicjatywy JASPERS.

opublikowano: 2018-01-20
Wpływamy na wody Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm Edukacja, Rynek Pracy

Wpływamy na wody Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm

Inspirująca opowieść o młodej holenderskiej żeglarce Laurze Dekker, która samotnie opłynęła świat jachtem, oraz praktycznie nieznana w naszym kraju dramatyczna historia wywrotki jachtu Rose-Noelle, która zdarzyła się w Nowej Zelandii w 1989 roku. To tylko niektóre filmy jakie zobaczymy w tym roku w Gdyni podczasFestiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm. Kolejna edycja startuje 3 lutego.

opublikowano: 2018-01-20

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook