Wiadomości

Polscy i zagraniczni podchorążowie wracają z rejsu Marynarka, Służby, Ratownictwo

Polscy i zagraniczni podchorążowie wracają z rejsu

Po ponad 70 dniach rejsu w piątek o godzinie 10:00 do portu w Gdyni powróci okręt szkolny ORP „Wodnik”. Przebył ponad 17 tys. mil morskich, podczas których polscy i zagraniczni podchorążowie studiujący w Akademii Marynarki Wojennej odbywali praktyki specjalistyczne, astronawigacyjne oraz marynarskie. Były to pierwsze tego typu zajęcia, zarówno pod względem wymiaru, jak i charakteru, dla studentów z Arabii Saudyjskiej, Kataru oraz Kuwejtu. Podczas rejsu okręt zawinął do takich portów jak Iraklion, Doha, Kuwejt, Limassol oraz Ceuta.

opublikowano: 2018-04-23
Największe targi pracy zakończone! Edukacja, Rynek Pracy

Największe targi pracy zakończone!

Blisko 5 000 osób poszukiwało nowego zatrudnienia podczas 7. edycji Metropolitalnych Targów Pracy Pomorza. Atrakcyjne propozycje zaprezentowało im kilkadziesiąt firm z całego województwa pomorskiego, w tym zarówno znane, międzynarodowe marki, jak i regionalne przedsiębiorstwa. Ofertę wystawienniczą wzbogaciły praktyczne warsztaty, eksperckie prelekcje oraz tematyczne strefy - rozwoju, przedsiębiorczości, migranta i gamifikacji.

opublikowano: 2018-04-23
Nowoczesny prom z Polski otrzymał nagrodę „Ship of the Year” Przemysł, Stocznie, Offshore

Nowoczesny prom z Polski otrzymał nagrodę „Ship of the Year”

ELEKTRA, nowoczesny hybrydowy prom z Polski, z międzynarodową nagrodą „Ship of the Year”. To cenione wyróżnienie przyznawane co roku przez jury składające się z międzynarodowych ekspertów, które nominuje do konkursu wyjątkowe jednostki, a następnie – przez głosy publiczności na stronie konferencji Sulfur Cap 2020. Prom zaprojektowany przez biuro projektowe StoGda i zbudowany w stoczni CRIST w Gdyni rywalizował z Cardissą – największym na świecie metanowcem Shella, oraz z Christophem de Margerim – nowoczesnym tankowcem Sovcomflot.

opublikowano: 2018-04-23

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook