Wiadomości

Sonda Sea – Bird SBE 911plus CTD debiutuje na RV Baltica Rybołówstwo, Ekologia

Sonda Sea – Bird SBE 911plus CTD debiutuje na RV Baltica

Na wyposażenie statku badawczego r/v Baltica trafiła nowa sonda CTD. Jest to urządzenie pozwalające na pomiary zasolenia (a dokładniej przewodnictwa wody, z którego urządzenia wylicza zasolenie) i temperatury wody w funkcji głębokości. Urządzenie wyposażone jest także w dodatkowe czujniki pozwalające na pomiary pH wody i zawartości tlenu rozpuszczonego w wodzie. Sonda CTD jest podstawowym wyposażeniem każdego statku badawczego, a wykonywane przy jej pomocy pomiary towarzyszą praktycznie wszystkim badaniom prowadzonym we współczesnej oceanografii.

opublikowano: 2017-08-21
Zagłosuj na Pętlę Żuławską w plebiscycie National Geographic Rybołówstwo, Ekologia

Zagłosuj na Pętlę Żuławską w plebiscycie National Geographic

Pętla Żuławska będąca „dzieckiem” projektu o nazwie "Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej", w którym brały udział samorządy z województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego (cały projekt koordynował Samorząd Województwa Pomorskiego), a w ramach którego wybudowano i zrewitalizowano infrastrukturę dla wodniaków na obszarze Delty Wisły i Zalewu Wiślanego, została nominowana przez redakcję miesięcznika National Geographic Traveler w konkursie 7 cudów Polski jako najciekawsze i najatrakcyjniejsze miejsce na terenie Polski.

opublikowano: 2017-08-21
Dwucyfrowe wzrosty i dynamiczny rozwój –  polski oddział Agility podsumowuje pierwsze półrocze 2017 Porty, Transport, Logistyka

Dwucyfrowe wzrosty i dynamiczny rozwój – polski oddział Agility podsumowuje pierwsze półrocze 2017

Agility Logistics, polski oddział Agility, dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych i spedycyjnych, podsumował swoją działalność w pierwszym półroczu 2017 roku. W tym czasie firma odnotowała dwucyfrowy wzrost wyników finansowych i pozyskała nowych klientów. Zespół Agility Logistics powiększył się też o nowych specjalistów, odpowiedzialnych za sprzedaż i operacje.

opublikowano: 2017-08-21

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook