Wiadomości

Mija pół roku Rejsu Niepodległości Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

Mija pół roku Rejsu Niepodległości

Równo sześć miesięcy temu najpiękniejszy polski żaglowiec „Dar Młodzieży” wyruszył w podróż dookoła świata. Rejs Niepodległości to jedna z największych inicjatyw zorganizowanych w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

opublikowano: 2018-11-20
Prace na Ślązaku zgodne z harmonogramem. PGZ Stocznia Wojenna gotowa do budowy seryjnych jednostek (foto, wideo) Przemysł, Stocznie, Offshore

Prace na Ślązaku zgodne z harmonogramem. PGZ Stocznia Wojenna gotowa do budowy seryjnych jednostek (foto, wideo)

Przykład tej jednostki pokazuje, że stocznia jest w stanie samodzielnie zbudować jednostkę bojową – powiedział we wtorek Konrad Konefał, prezes PGZ Stoczni Wojennej. Podkreślił, że w procesie tym niezbędna będzie pomoc zewnętrznych producentów, bo „żadna stocznia nie produkuje silników do okrętów ani żadna stocznia nie produkuje uzbrojenia”. Obecnie patrolowiec Ślązak, bo o nim mowa, przechodzi próby morskie. Budowana od 2001 r. jednostka została zaprezentowana w PGZ Stoczni Wojennej w Gdyni.

opublikowano: 2018-11-20
Nowy dowódca ORP Hańcza Marynarka, Służby, Ratownictwo

Nowy dowódca ORP Hańcza

Dzisiaj, we wtorek 20 listopada, w świnoujskim Porcie Wojennym odbyła się uroczystość objęcia obowiązków dowódcy ORP Hańcza. Nowym dowódcą okrętu wchodzącego w skład 12. Dywizjonu Trałowców został kapitan marynarki Piotr Bartosewicz.

opublikowano: 2018-11-20

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook