Wiadomości

Powstanie gazociąg Nord Stream 3? Porty, Transport, Logistyka

Powstanie gazociąg Nord Stream 3?

W przypadku odpowiedniego popytu na gaz w Europie, możliwe jest zbudowanie gazociągu Nord Stream 3 – powiedział Anatolij Janowski, rosyjski wiceminister energii. Podkreślił, że inwestycja ta opłaca się ekonomicznie. Rosyjski gaz ma być dostarczany do Europy „niezwykle sprawnie” - dodał.

opublikowano: 2018-10-19
Sołdek skończył 70 lat! (foto) Porty, Transport, Logistyka

Sołdek skończył 70 lat! (foto)

Dziś o godzinie 13, przy nabrzeżu Ołowianki, odbyła się uroczystość odnowienia aktu poświęcenia "Sołdka". Znany rudowęglowiec skończył 70 lat! Ten pierwszy zbudowany po II wojnie światowej w Stoczni Gdańskiej statek pełnomorski, jest jednym z najczęściej odwiedzanych oddziałów Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

opublikowano: 2018-10-19
Do 2050 roku świat ludzi i maszyn będzie jednością. Wyzwaniem stanie się etyczne wykorzystanie sztucznej inteligencji oraz zapanowanie nad nią Porty, Transport, Logistyka

Do 2050 roku świat ludzi i maszyn będzie jednością. Wyzwaniem stanie się etyczne wykorzystanie sztucznej inteligencji oraz zapanowanie nad nią

Do 2050 roku znajdziemy się w punkcie, w którym świat ludzi i maszyn stanie się jednością – ocenia Gerd Leonhard, futurolog i dyrektor The Futures Agency. W najbliższym dziesięcioleciu powstaną nowe superkomputery, szerzej do głosu dojdzie sztuczna inteligencja, a większość ograniczeń technicznych zostanie pokonana. Zdaniem eksperta wyzwaniem jest jednak wykorzystywanie możliwości, jakie dają nowe technologie, przy jednoczesnym zachowaniu kontroli nad nimi. Konieczne jest też przyjęcie tzw. potrójnego fundamentu, czyli skupienie się na trzech celach: ludziach, planecie i dobrobycie, a nie tylko na zyskach.

opublikowano: 2018-10-19
Akademickie Targi Pracy Trójmiasto 2018 Edukacja, Rynek Pracy

Akademickie Targi Pracy Trójmiasto 2018

Na Uniwersytecie Gdańskim 23 października odbędą się V Akademickie Targi Pracy Trójmiasto 2018. W organizację wydarzenia zaangażowały się biura karier największych uczelni wyższych na Pomorzu: Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, Akademii Marynarki Wojennej oraz Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Wydarzenie odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych UG w godzinach 9-16.

opublikowano: 2018-10-19
Orzeł w zanurzeniu Marynarka, Służby, Ratownictwo

Orzeł w zanurzeniu

Jest największym polskim okrętem podwodnym. ORP Orzeł odbywa szkolenie na morzu, sprawdzając m. in. przygotowanie załogi do samodzielnego operowania poza macierzystym portem w położeniu podwodnym.

opublikowano: 2018-10-19

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook