Wiadomości

Chief wrócił z Algieru. El Mellah zdał egzamin celująco Porty, Transport, Logistyka

Chief wrócił z Algieru. El Mellah zdał egzamin celująco

W podróż do macierzystego portu algierska fregata "El Mellah" wyruszyła z Gdańska 17 listopada o godz. 16.00. Oprócz pełnej stałej załogi, złożonej z 80 algierskich marynarzy, w rejsie uczestniczyli Wieslaw Suchocki (starszy oficer z "Daru Młodzieży")  jako tzw. chief asystujący, 3 polskich oficerów wachtowych oraz 2 pracowników Remontowej Shipbuilding. Podróż zaplanowano na 16 dni, co nakładało dosyć wysoką średnią prędkość, wynoszącą 9 węzłów.

opublikowano: 2017-12-12
Wizytówką Pres-Kol są doskonałe technologicznie produkty. Rozmowa z właścicielem firmy Krzysztofem Łukowiczem Przemysł, Stocznie, Offshore

Wizytówką Pres-Kol są doskonałe technologicznie produkty. Rozmowa z właścicielem firmy Krzysztofem Łukowiczem

Zaczęli niespełna dwa lata temu, a już mogą pochwalić się dużymi realizacjami. Pres-Kol powoli, ale konsekwentnie zdobywa rynek maszyn, urządzeń, konstrukcji stalowych oraz hydrauliki siłowej i obróbki mechanicznej. Firma zapewnia, że spełnia wszystkie wymagania stawiane przez inwestorów, klientów i użytkowników swoich produktów. Rozmawiamy z Krzysztofem Łukowiczem, właścicielem firmy.

opublikowano: 2017-12-12
DSV z Brązowym Godłem i wyróżnieniem Porty, Transport, Logistyka

DSV z Brązowym Godłem i wyróżnieniem

DSV kolejny już raz zostało nagrodzone w prestiżowym badaniu Operator Logistyczny Roku. Do zeszłorocznych wyróżnień operator dołączył w tym roku  trzecią nagrodę główną - Brązowe Godło dla DSV Road oraz wyróżnienie w kategorii Najlepsza Firma Logistyczna wśród nowych partnerów programu dla DSV Air & Sea.

opublikowano: 2017-12-12
Koniec tradycji wigilijnego karpia? Rybołówstwo, Ekologia

Koniec tradycji wigilijnego karpia?

Tegoroczne odłowy karpia będą nawet o 35-40 proc. mniejsze niż w ubiegłym roku. To zła wiadomość dla smakoszy tej wigilijnej ryby. W praktyce oznacza to, że konsumenci zapłacą od 10 do 15 proc. więcej niż rok temu. Tak duży wzrost cen wynika m.in. z braku kroczków do zarybienia stawów wiosną oraz niesprzyjających warunków pogodowych.

opublikowano: 2017-12-12
Sztuczna inteligencja pomoże strzec europejskich granic Marynarka, Służby, Ratownictwo

Sztuczna inteligencja pomoże strzec europejskich granic

Anomalie pogodowe, nielegalni imigranci oraz działania terrorystów – to tylko wybrane źródła nietypowych zachowań statków na morzu. W ich monitorowaniu pomoże Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex zaawansowany system informatyczny, którego koncepcję opracuje Asseco. Spółka podpisała właśnie umowę na przygotowanie studium wykonalności narzędzia do wykrywania niezgodnych z przepisami oraz podejrzanych działań jednostek morskich.

opublikowano: 2017-12-12

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook