Wiadomości

W Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni powstaje nowa wystawa stała Edukacja, Rynek Pracy

W Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni powstaje nowa wystawa stała

Muzeum w budowie, a na razie właściwie w ogniu totalnego demontażu. Rozpoczęły się prace przygotowawcze do fundamentalnej operacji budowy nowej wystawy stałej. Opróżniane są wszystkie pomieszczenia wystawowe, które trzeba poddać renowacji i przystosowaniu do nowo zaprojektowanej przestrzennej aranżacji wnętrz.

opublikowano: 2017-09-19
Horyzont II wraca z Arktyki Porty, Transport, Logistyka

Horyzont II wraca z Arktyki

Po trzytygodniowej podróży na arktyczną wyspę Spitsbergen, statek szkoleniowo-badawczy AMG "Horyzont II" wraca o Gdyni. To czterdziesty rejs statku. W podróży uczestniczą także, obok polarników, studenci Wydziału Elektrycznego AMG odbywający programową praktykę morską.

opublikowano: 2017-09-19
OT Logistics podczas V Konferencji Odrzańskiej w Opolu (wideo) Porty, Transport, Logistyka

OT Logistics podczas V Konferencji Odrzańskiej w Opolu (wideo)

W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu w minioną środę odbyła się V Konferencja naukowo-techniczna pod nazwą: „Odrzańska droga wodna: zagrożenia, perspektywa, znaczenie dla gospodarki”. Zorganizowana została przez Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska we współpracy z Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki, Opolską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa oraz Naczelną Organizacją Techniczną w Opolu, a także OT Logistics S.A., która była oficjalnym sponsorem tego wydarzenia.

opublikowano: 2017-09-19
Przysiega wojskowa na Westerplatte Marynarka, Służby, Ratownictwo

Przysiega wojskowa na Westerplatte

Prawie 700 podchorążych złoży przysięgę wojskową na Westerplatte. Uroczystość odbędzie się w piątek 22 września o 12:00. Wspólnie ślubować Ojczyźnie będą kandydaci na żołnierzy zawodowych z trzech uczelni wojskowych: Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych oraz Akademii Marynarki Wojennej. To początek drogi wojskowej, której celem jest uzyskanie szlifów oficerskich.

opublikowano: 2017-09-19
Europejska ekspansja Grupy Mainfreight – operator otworzył nowy oddział we Włoszech Porty, Transport, Logistyka

Europejska ekspansja Grupy Mainfreight – operator otworzył nowy oddział we Włoszech

Mainfreight Europe, będący częścią nowozelandzkiej Grupy Mainfreight, ogłosił otwarcie kolejnego europejskiego oddziału, tym razem we Włoszech. Nowe biuro Mainfreight Italy, mające swoją siedzibę w Mediolanie, specjalizuje się w usługach Air&Ocean. Włoskie biuro jest już 10. placówką firmy w Europie. To kolejny milowy krok w rozwoju europejskiej sieci usług tego globalnego operatora logistycznego.

opublikowano: 2017-09-19
Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook