Wiadomości

Wzrost przychodów OT Logistics w III kwartale o 19% r/r, sprzyja dobra koniunktura gospodarcza Porty, Transport, Logistyka

Wzrost przychodów OT Logistics w III kwartale o 19% r/r, sprzyja dobra koniunktura gospodarcza

Grupa Kapitałowa OT Logistics, największy operator portowy w Polsce i lider w obszarze żeglugi śródlądowej w Europie Środkowo-Wschodniej, zanotowała 724,3 mln zł skonsolidowanych przychodów po trzech kwartałach 2018 r., co oznacza wzrost o ponad 13% r/r. W samym III kwartale wzrost przychodów wyniósł 19% (wobec 3% w I kwartale br. i 17% w II kwartale br.). Grupa konsekwentnie dąży do poprawy efektywności swojej działalności operacyjnej, równolegle prowadząc intensywne prace nad refinansowaniem zadłużenia.

opublikowano: 2018-11-14
Czy żeglarstwo jest eko? Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

Czy żeglarstwo jest eko?

Wody morskie są stopniowo zastępowane przed morze śmieci. Szacuje się, że w 2050 roku w oceanach będzie więcej plastiku niż ryb. Takie wizje mobilizują żeglarzy na całym świecie do podejmowania działań mających na celu zatrzymanie powodzi zanieczyszczeń. Zastanówmy się wspólnie, czy także nasz polski świat sportów wodnych może i chce działać na rzecz środowiska. Zapraszamy do dyskusji o ekologicznie zrównoważonych praktykach na wodzie.

opublikowano: 2018-11-14
Dwa promy HH-Ferries już w pełni elektryczne. Tymczasem firma zmienia nazwę na... ForSea Ferries Porty, Transport, Logistyka

Dwa promy HH-Ferries już w pełni elektryczne. Tymczasem firma zmienia nazwę na... ForSea Ferries

Firma HH-Ferries poinformowała właśnie o dwóch ważnych, przełomowych wydarzeniach w swojej historii. Po pierwsze dwa należące do niej promy - Tycho Brahe i Aurora – są już jednostkami w pełni elektrycznymi. Ten moment firma zdecydowała się zaakcentować w wyjątkowy sposób - zmieniając swoją nazwę! Od teraz przedsiębiorstwo HH-Ferries jest firmą ForSea.

opublikowano: 2018-11-14
ORP Ślązak po raz pierwszy wyruszył w morze (foto, wideo) Przemysł, Stocznie, Offshore

ORP Ślązak po raz pierwszy wyruszył w morze (foto, wideo)

Na tę chwilę trzeba było czekać aż siedemnaście lat. W środę ORP Ślązak w asyście holowników Fairplay XVI oraz Fairplay VII opuścił PGZ Stocznię Wojenną i po raz pierwszy wyruszył w morze. Jak poinformowała Magdalena Rybka z PGZ Stoczni Wojennej, „rozpoczęły się planowane na jesień br. próby morskie okrętu”.

opublikowano: 2018-11-14
Zabójstwa fok na polskim wybrzeżu – czy są traktowane poważnie? Rybołówstwo, Ekologia

Zabójstwa fok na polskim wybrzeżu – czy są traktowane poważnie?

Już pół roku mija od kiedy sprawa zabijanych na polskim wybrzeżu fok wstrząsnęła opinią publiczną. Od kwietnia do sierpnia tego roku na polskim wybrzeżu znaleziono 20 martwych fok z obrażeniami wskazującymi na ingerencję człowieka, takimi jak rozcięte powłoki brzuszne, uszkodzenia głowy i inne. Wśród nich przeważały młode, niedoświadczone foki, m.in. foka o imieniu Helenka, która wcześniej w ciężkim stanie trafiła na rehabilitację do Stacji Morskiej w Helu.

opublikowano: 2018-11-14
Start zgłoszeń do Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej 2019 Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

Start zgłoszeń do Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej 2019

Organizatorzy Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej rozpoczęli zbieranie zgłoszeń do przyszłorocznej Ekstraklasy Żeglarskiej. Do końca listopada można zgłosić swój udział. Z wstępnych deklaracji wynika że chętnych do startu jest dużo więcej niż kiedykolwiek w 4 letniej historii PEŻu. Ekstraklasa rozgrywana jest pod patronatem Polskiego Związku Żeglarskiego, a zwycięzcy otrzymują tytuł Klubowego Mistrza Polski PZŻ.

opublikowano: 2018-11-14

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook