Wiadomości

Zarząd Morskiego Portu Gdynia uhonorowany statuetką Orła Pomorskiego Porty, Transport, Logistyka

Zarząd Morskiego Portu Gdynia uhonorowany statuetką Orła Pomorskiego

W gdańskim Dworze Artusa w czwartek został rozstrzygnięty plebiscyt ORZEŁ POMORSKI zorganizowany już po raz XV przez redakcję „Magazynu Pomorskiego”. Nad plebiscytem ORZEŁ POMORSKI, którego zadaniem jest wyłonienie osób i firm mających na swoim koncie szczególne osiągnięcia w biznesie, kulturze, nauce i działalności społecznej lub sporcie, honorowy patronat objął Marszałek Województwa Pomorskiego.

opublikowano: 2018-11-16
Bardzo dobre wyniki połowowe floty bałtyckiej w I połowie 2018 r. Rybołówstwo, Ekologia

Bardzo dobre wyniki połowowe floty bałtyckiej w I połowie 2018 r.

Polskie połowy ryb na Bałtyku w I półroczu 2018 r. wyniosły 112 tys. ton i były o 20% większe niż w tym samym okresie roku poprzedniego. Do wzrostu przyczyniły się przede wszystkim większe połowy ryb pelagicznych (głównie śledzi). Znacząco wzrosły również połowy stroni o 32%. O 5% więcej niż rok wcześniej złowiono szprotów. Nieznacznie niższe natomiast były połowy dorszy (-1,6%). Jeśli tendencje z pierwszych sześciu miesięcy utrzymają się w drugiej połowie roku można prognozować, że połowy w całym 2018 r. mogą osiągnąć rekordową wielkość 160 tys. ton.

opublikowano: 2018-11-16
Minister Gróbarczyk wziął udział w polsko-czeskich międzyrządowych konsultacjach w Pradze Porty, Transport, Logistyka

Minister Gróbarczyk wziął udział w polsko-czeskich międzyrządowych konsultacjach w Pradze

15 listopada w czeskiej Pradze odbyły się polsko-czeskie międzyrządowe konsultacje, w których udział wziął Minister Marek Gróbarczyk. Konsultacje odbyły się pod przewodnictwem Prezesa Rady Ministrów RP Mateusza Morawieckiego oraz Premiera Republiki Czeskiej Andreja Babisza. Partnerem merytorycznym po stronie czeskiej był Minister Transportu Czech, Dan Ťok.

opublikowano: 2018-11-16

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook