Wiadomości

Flisacy górą! Sanem i Wisłą, na tratwie - przepłynęli 700 km do Gdańska Porty, Transport, Logistyka

Flisacy górą! Sanem i Wisłą, na tratwie - przepłynęli 700 km do Gdańska

Gdy Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej, weszła na tratwę, flisacy z Ulanowa byli trochę zmieszani - bo według starego przesądu kobieta na pokładzie przynosi pecha. Ale zaraz popisali się refleksem: przywitali panią wiceprezydent serdecznie, obrócili sytuację w żart (“nic nie szkodzi, przecież rejs już skończony”), a nawet podarowali 25 kilogramów zboża w worku.

opublikowano: 2017-08-23
Awanse w COM-DKM Marynarka, Służby, Ratownictwo

Awanse w COM-DKM

Podczas zbiórki żołnierzy i pracowników wojska Centrum, dowódca COM-DKM wiceadmirał dr Stanisław Zarychta w poniedziałek pogratulował trzem oficerom objęcia nowych stanowisk służbowych oraz mianowania na wyższy stopień wojskowy.

opublikowano: 2017-08-23
Sytuacja na Brdzie po nawałnicy Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

Sytuacja na Brdzie po nawałnicy

Udrożniony został odcinek rzeki od 118 do 125 km. koryta, tj. od miejscowości Żukowo do Rytla. Trwa powtórne udrażnianie koryta rzeki, z nowo powstałych zatorów oraz spływającego drewna, na odcinku od 91 do 106 km., czyli od miejscowości Plaskosz do Woziwody. W pracach bierze udział jedenastu pracowników RZGW wyposażonych w pięć łodzi z silnikami doczepnymi i siedem pił mechanicznych.

opublikowano: 2017-08-23
Polska będzie prowadzić poszukiwania geologiczne w strefie rytu śródatlantyckiego Przemysł, Stocznie, Offshore

Polska będzie prowadzić poszukiwania geologiczne w strefie rytu śródatlantyckiego

W obszarze ryftu śródatlantyckiego, kontrakt na prace poszukiwawcze podpisały do tej pory: IFRAMER (Francja) oraz Federacja Rosyjska. Polska jest w kolejności siódmym krajem, który uzyskuje w MODM dostęp do badań ryftów śródoceanicznych i staje się w ten sposób członkiem ekskluzywnego grona krajów, które po przeprowadzeniu poszukiwań geologicznych będą mogły eksploatować niezmiernie bogate zasoby rud metali w tym rejonie świata. Do podziału zostało bardzo niewiele.

opublikowano: 2017-08-23

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook