Wiadomości

Kwestia migracji tematem rozmów ministrów spraw zagranicznych Polski i Włoch w Palermo Prawo, Polityka, Finanse

Kwestia migracji tematem rozmów ministrów spraw zagranicznych Polski i Włoch w Palermo

- Jesteśmy gotowi rozszerzyć naszą obecność w różnych inicjatywach śródziemnomorskich, również w wymiarze wojskowym czy dotyczącym straży granicznej – powiedział minister Witold Waszczykowski po spotkaniu ze swoim włoskim odpowiednikiem Angelino Alfano, z którym rozmawiał na marginesie Konferencji Śródziemnomorskiej OBWE w Palermo poświęconej kwestiom migracji.

opublikowano: 2017-10-23
Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory Edukacja, Rynek Pracy

Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory

Fundacja Zaawansowanych Technologii już po raz szósty zorganizowała w dniach 18-21 października 2017 roku Program E(x)plory, będący unikalną inicjatywą promującą naukę i innowacje oraz wspierającą młode talenty naukowe i innowatorów.

opublikowano: 2017-10-23
Studenci AMG realizują pomiary hydrograficzne Edukacja, Rynek Pracy

Studenci AMG realizują pomiary hydrograficzne

Nowa jednostka hydrograficzna „Navigator One AMG” Akademii Morskiej w Gdyni w niedzielę po raz pierwszy wykonywała pomiary batymetryczne. Zostały one zrealizowane przy ujściu Wisły Śmiałej w pobliżu Narodowego Centrum Żeglarskiego, należącego do Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Badania przeprowadzono w ramach realizacji pracy inżynierskiej studentki Wydziału Nawigacyjnego Pani Aleksandry Góralczyk (kierunek nawigacja) pt. „Pomiar batymetryczny i sporządzenie mapy ujścia Wisły Śmiałej”. Przed pomiarami studentka zaprojektowała profile pomiarowe w programie OpenCPN. Do badań wykorzystano najnowszy na świecie geodezyjny odbiornik GNSS Trimble R10 (dokładność: 2-3 cm), echosondę pionową SonarMite (częstotliwość: 200 kHz) oraz dwusystemowy (GPS/GLONASS) odbiornik GNSS Garmin, który służył do sterowania jednostką po profilach sondażowych.

opublikowano: 2017-10-23

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook