Wiadomości

V Forum Korytarza Bałtyk-Adriatyk: Korytarz Bałtyk-Adriatyk powinien uwzględniać Wisłę i Odrę (foto, wideo) Porty, Transport, Logistyka

V Forum Korytarza Bałtyk-Adriatyk: Korytarz Bałtyk-Adriatyk powinien uwzględniać Wisłę i Odrę (foto, wideo)

Jesteśmy jedynym unijnym korytarzem, w którym nie ma rzek – powiedział o Korytarzu Bałtyk-Adriatyk w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Tomasz Sowiński. Prezes Związku Miast Nadwiślańskich był jednym z prelegentów podczas V Forum Korytarza Bałtyk-Adriatyk, które w piątek zakończyło się w Gdyni. Podkreślił, że trwają starania, by zarówno Odra, jak i Wisła, zostały dopisanego do tego korytarza, ponieważ transport wodny jest w tej chwili w Europie absolutnym priorytetem, na rozwój którego przeznaczone zostaną duże środki.

opublikowano: 2018-12-10
Widowiskowy manewr włoskiego lotniskowca - liczył się każdy metr [foto, wideo] Marynarka, Służby, Ratownictwo

Widowiskowy manewr włoskiego lotniskowca - liczył się każdy metr [foto, wideo]

Do włoskiego portu w Tarent wpłynął lotniskowiec "Cavour". Wejście okrętu do portu przez cieśninę łączącą Zatokę Tarencką z śródlądowym akwenem zwanym Mar Piccolo to nie lada wyczyn. Cieśnina ma zaledwie 60 metrów szerokości a okręt 39 metrów. Urokowi całej sytuacji dodał spektakularny widok lotniskowca w centrum włoskiego miasta. Wydarzenie stało się medialnym hitem we Włoszech i nie tylko.

opublikowano: 2018-12-09

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook