Wiadomości

Sztuczna inteligencja pomoże strzec europejskich granic Marynarka, Służby, Ratownictwo

Sztuczna inteligencja pomoże strzec europejskich granic

Anomalie pogodowe, nielegalni imigranci oraz działania terrorystów – to tylko wybrane źródła nietypowych zachowań statków na morzu. W ich monitorowaniu pomoże Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex zaawansowany system informatyczny, którego koncepcję opracuje Asseco. Spółka podpisała właśnie umowę na przygotowanie studium wykonalności narzędzia do wykrywania niezgodnych z przepisami oraz podejrzanych działań jednostek morskich.

opublikowano: 2017-12-12
Komendant MOSG spotkał się z korpusem konsularnym Marynarka, Służby, Ratownictwo

Komendant MOSG spotkał się z korpusem konsularnym

W Ośrodku Konferencyjnym Straży Granicznej Magnolia w Sopocie 11 grudnia odbyło się spotkanie z korpusem konsularnym wypełniającym swe funkcje na terenie województwa pomorskiego. Przedsięwzięciu przewodniczył Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej - kmdr SG dr Piotr Patla wraz z zastępcą – kmdr. SG Wojciechem Heninborchem.

opublikowano: 2017-12-12
DFDS śrubuje rekordy na jednej z tras Porty, Transport, Logistyka

DFDS śrubuje rekordy na jednej z tras

DFDS ma w ostatnich tygodniach powody do szczególnego zadowolenia. Operator śrubował rekordy na jednej z tras - i to raz po raz. Wyraźna tendencja wzrostowa rejestrowana jest ostatnio przez armatora na linii pomiędzy Szwecją i Norwegią a Belgią.

opublikowano: 2017-12-12
200 euro w zamian za spokój? Marynarka, Służby, Ratownictwo

200 euro w zamian za spokój?

23-letniego Ukraińca zatrzymała 9 grudnia w Świnoujściu Straż Graniczna. Mężczyzna przewoził samochodem cztery silniki do łodzi, najprawdopodobniej kradzione w Skandynawii. Funcjonariuszy usiłował przekupić 200 euro, chciał by go „puścili”.

opublikowano: 2017-12-12

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook