Wiadomości

Port Gdynia w kolejnym serwisie armatora Hapag-Lloyd Porty, Transport, Logistyka

Port Gdynia w kolejnym serwisie armatora Hapag-Lloyd

W połowie października, armator Hapag-Lloyd uruchomił nowy kontenerowy serwis dowozowy łączący porty w Antwerpii i Rotterdamie z Danią, Szwecją oraz Polską. North Sea Poland Express (NPX), który rozpoczął już zawinięcia do Portu Gdynia, jest uzupełnieniem istniejącego już serwisu NBS (North Sea Baltic Service). Będzie on obsługiwany przez 2 statki o pojemności 2 500 TEU każdy z następującą kolejnością portów: Antwerpia – Rotterdam – Fredericia – Gdynia – Helsingborg – Antwerpia.

opublikowano: 2018-10-22
Ćwiczenia służby SAR (foto) Marynarka, Służby, Ratownictwo

Ćwiczenia służby SAR (foto)

Za aprobatą i przy współudziale dyrektora Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Macieja Zawadzkiego 19 i 20 października w rejonach Sztutowa i Świbna, odbyły się ćwiczenia medyczne, w których udział wzięły dwa statki ratownicze – m/s Kapitan Poinc oraz m/s Wiatr, a także Brzegowe Stacje Ratownicze ze Sztutowa i Świbna. Oprócz ratowników morskich, w zmaganiach brali również udział studenci ratownictwa medycznego I i II roku z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz instruktorzy ratownictwa pola walki. Łącznie w przedsięwzięciu wzięło udział 60 osób.

opublikowano: 2018-10-22
100 lat Wychowania Morskiego w Polsce Edukacja, Rynek Pracy

100 lat Wychowania Morskiego w Polsce

Fundacja Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP zorganizowała 20 października  konferencję poświęconą 100-leciu Wychowania Morskiego w Polsce. Jak zaznaczyli organizatorzy była to  okazja do spotkania i wymiany doświadczeń organizacji, stowarzyszeń, fundacji i osób prywatnych zainteresowanych szeroko pojętym wychowaniem morskim. Ta konferencją Centrum Wychowania Morskiego ZHP pragnie rozpocząć szeroki dialog dotyczący spraw morskich, a zwłaszcza wychowania młodzieży, ekologii i gospodarki morskiej państwa Polskiego.

opublikowano: 2018-10-22

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook