Wiadomości

Jest decyzja w sprawie Nord Stream 1 Porty, Transport, Logistyka

Jest decyzja w sprawie Nord Stream 1

26 września br. niemiecki Wyższy Sąd Administracyjny w Hamburgu wydał wyrok, którym utrzymał w mocy orzeczenie sądu niższej instancji zaskarżone przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, uznające, iż zarządowi portu nie przysługuje skarga na zezwolenie dotycząca ułożenia gazociągu Nord Stream 1 na dnie Bałtyku.

opublikowano: 2017-09-26
Belgijska firma spedycyjna Lancaster otwiera biuro w Gdyni Porty, Transport, Logistyka

Belgijska firma spedycyjna Lancaster otwiera biuro w Gdyni

Trójmiejskie porty morskie piąty rok z rzędu odnotowały historycznie wysokie wyniki w zakresie przeładunku towarów. Nic więc dziwnego, że Pomorze stało się atrakcyjną lokalizacją dla firm z branży TSL podkreśla Anna Rajzer z Invest in Pomerania. Powyższe potwierdza ostatnia inwestycja belgijskiej firmy Lancaster. Alessandro Amarossi, dyrektor nowo otwartego oddziału firmy przedstawia przyczyny zwiększonej aktywności firmy na trójmiejskim rynku.

opublikowano: 2017-09-26
PwC: 74 proc. pracowników świadomych konieczności zdobywania nowych kompetencji, aby utrzymać pracę Edukacja, Rynek Pracy

PwC: 74 proc. pracowników świadomych konieczności zdobywania nowych kompetencji, aby utrzymać pracę

73 proc. pracowników optymistycznie postrzega rynek pracy w przyszłości i nie obawia się, że technologia zastąpi człowieka. Jednocześnie 74 proc. z nich jest świadoma konieczności zdobywania nowych kompetencji, aby utrzymać pracę w coraz bardziej cyfrowym świecie – wynika z przedstawionego we wtorek opracowania firmy doradczej PwC.

opublikowano: 2017-09-26
PKP CARGO aktywizuje działalność na rynku wschodnim Porty, Transport, Logistyka

PKP CARGO aktywizuje działalność na rynku wschodnim

Prezes Zarządu PKP CARGO Maciej Libiszewski podczas wizyty w Chinach wziął udział w XXVI. posiedzeniu plenarnym Rady koordynacyjnej ds. przewozów magistralą transsyberyjską (CCTT), a także przeprowadził  rozmowy z kierownictwem miasta Zhengzhou, stolicy prowincji Henan, i kierownictwem hubu kontenerowego w Zhengzhou (ZIH). To kolejny etap wzrostu aktywności Spółki na rynkach wschodnich, w tym zwłaszcza w wymianie handlowej między Chinami i Europą.

opublikowano: 2017-09-26
Prom na Wiśle – przetargi jeszcze w tym roku Porty, Transport, Logistyka

Prom na Wiśle – przetargi jeszcze w tym roku

Trwają przygotowania do uruchomienia przeprawy promowej na Wiśle na wysokości Solca Kujawskiego i Czarnowa. Przed nami przetargi na zakup jednostki oraz przygotowanie dróg dojazdowych i przyczółków. Dziś (26 września) w Urzędzie Marszałkowskim przedstawiciele samorządu województwa, Solca Kujawskiego, gminy Zławieś Wielka oraz powiatów bydgoskiego i toruńskiego podpisali porozumienie o wspólnym przygotowaniu i realizacji projektu.

opublikowano: 2017-09-26
Ups... Porty, Transport, Logistyka

Ups...

Podczas załadunku drewna na statek towarowy Allin doszło do przechylenia się jednostki na jedną burtę. W efekcie cały załadunek wylądował w wodzie.

opublikowano: 2017-09-26

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook