Wiadomości

Lokalnym start-upom brak globalnych aspiracji Edukacja, Rynek Pracy

Lokalnym start-upom brak globalnych aspiracji

Europejski rynek start-upów jest dużo mniejszy niż w Stanach Zjednoczonych. W pierwszym kwartale tego roku do europejskich spółek trafiło nieco ponad 10 proc. wszystkich środków zainwestowanych przez fundusze. Dla porównania spółkom z USA przypadło blisko 2/3. Współzałożyciel i partner funduszu Almaz Capital Alexander Galitsky ocenia, że rynek start-upów w Europie Wschodniej ma duży potencjał rozwoju dzięki rozwiniętemu systemowi edukacyjnemu i rzeszom inżynierów specjalizujących się w tworzeniu oprogramowania. Z drugiej strony tutejszym spółkom brak globalnego myślenia, a ekspansję może utrudniać im polityka.

opublikowano: 2018-07-16
PZU Jeziorak Yacht Club liderem Ekstraklasy Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

PZU Jeziorak Yacht Club liderem Ekstraklasy

Załoga PZU Jeziorak Yacht Club ze sternikiem Karolem Górskim wygrała inauguracyjne regaty NostriMaris Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. W rozgrywkach o tytuł Klubowego Mistrza Polski PZZ startowało 12 zespołów, które reprezentują 10 klubów żeglarskich z całej Polski. Regaty odbywały się w ramach Volvo Gdynia Sailing Days.

opublikowano: 2018-07-16
FM Logistic dołącza do „Pierwszopomocnych na drodze” Edukacja, Rynek Pracy

FM Logistic dołącza do „Pierwszopomocnych na drodze”

FM Logistic, czołowy operator logistyczny w zakresie transportu drogowego w Polsce, został Partnerem akcji „Pierwszopomocni na drodze”, promującej ratownictwo i bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Obecnie trwają wakacyjne eventy w Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP), usytuowanych przy polskich autostradach, podczas których zainteresowani kierowcy mogą uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach z udzielania pierwszej pomocy. Projekt zakłada także organizację Safety Day’s – spotkań dla przedstawicieli branży transportowej, poświęconych wpływowi profilaktyki bezpieczeństwa i ratownictwa na prowadzony przez nich biznes.

opublikowano: 2018-07-16

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook