Wiadomości

Promem ze Świnoujścia do Kłajpedy? Trwają rozmowy Porty, Transport, Logistyka

Promem ze Świnoujścia do Kłajpedy? Trwają rozmowy

Już wkrótce może zostać uruchomione połączenie promowe ze Świnoujścia do Kłajpedy. Trwają rozmowy w tej sprawie. Jak powiedział dla Radia Szczecin Dariusz Słaboszewski, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, utworzenie nowej linii musi mieć przede wszystkim ekonomiczne uzasadnienie.

opublikowano: 2017-10-20
W trosce o środowisko i mieszkańców Świnoujścia Prawo, Polityka, Finanse

W trosce o środowisko i mieszkańców Świnoujścia

Marszałek Olgierd Geblewicz zwrócił się z pismem do Zarządu i Rady Nadzorczej Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, w którym podziela niepokój mieszkańców Świnoujścia i apeluje o to, by Zarząd przeanalizował umowy z dzierżawcami terenów portowych pod kątem zasad oraz warunków przeładunku towarów w portach. Wobec braku prawnego wymogu uzyskiwania decyzji środowiskowych na przeładunki w porcie jedyną formą kontroli nad rodzajem towarów jest zawarcie odpowiednich zapisów w umowach cywilnoprawnych zawieranych pomiędzy Zarządem Portu a dzierżawcami.  Marszałek wyraził także gotowość współpracy z Wojewodą Zachodniopomorskim w kwestii obsady zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, pomimo niekonstytucyjności zapisów Ustawy regulujących te kwestie.

opublikowano: 2017-10-20
Pikieta przed terminalem kontenerowym DCT w Gdańsku. Pracownicy domagają się m.in. czytelnych zasad premiowania (foto) Porty, Transport, Logistyka

Pikieta przed terminalem kontenerowym DCT w Gdańsku. Pracownicy domagają się m.in. czytelnych zasad premiowania (foto)

Respektowania pakietu gwarancji pracowniczych zapisanych w Zakładowym Zbiorowym Układzie Pracy (ZUZP) oraz czytelnych zasad premiowania domagają się pracownicy DCT, którzy w piątek pikietowali przed terminalem kontenerowym w Gdańsku. Towarzyszyli im dokerzy oraz marynarze z innych portów Trójmiasta. Zdaniem związkowców, zmienione zostały obowiązujące zasady.

opublikowano: 2017-10-20

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook