Wiadomości

Czy jest coś, czego polskim kierowcom jeszcze brakuje? Porty, Transport, Logistyka

Czy jest coś, czego polskim kierowcom jeszcze brakuje?

Umowa o pracę, 7 000 zł na rękę, prywatna opieka medyczna, służbowy laptop, dodatkowe ubezpieczenie i komórka do celów prywatnych... Aż 43% polskich firm transportowych ma problem ze znalezieniem wykwalifikowanego pracownika, co sprawia, że przewoźnicy muszą się mocno wykazać, by przekonać do siebie i zatrzymać lojalnych kierowców. Tylko na ten moment szacuje się bowiem, że brakuje aż 100 000 truckerów.  W ciągu najbliższych 7 lat liczba wakatów może zwiększyć się o kolejne 200 000.

opublikowano: 2018-10-23
„Jedno z najpiękniejszych miast odrodzonej Rzeczypospolitej”. Wystawa o Porcie Gdynia w Sejmie (foto) Porty, Transport, Logistyka

„Jedno z najpiękniejszych miast odrodzonej Rzeczypospolitej”. Wystawa o Porcie Gdynia w Sejmie (foto)

„W dostępie do morza społeczeństwa upatrywały pomyślnego rozwoju gospodarki oraz szans wyjścia z zaborczego zacofania. Z marzeń o potędze i dobrobycie wyrosło jedno z najpiękniejszych miast odrodzonej Rzeczypospolitej, Gdynia” – napisał marszałek Sejmu Marek Kuchciński w liście skierowanym do zgromadzonych gości podczas wtorkowego otwarcia wystawy pt. „Port Gdynia – Sztandarowa Inwestycja Polski Niepodległej”. Przedsięwzięcie jest elementem obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości otwarcia udział wzięli posłowie na Sejm RP.

opublikowano: 2018-10-23

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook