Wiadomości

Bałtycki Maraton Brzegiem Morza już wkrótce! Rybołówstwo, Ekologia

Bałtycki Maraton Brzegiem Morza już wkrótce!

Tradycyjnie, w ostatni weekend wakacji zapraszamy do Jastarni na kolejną edycję bałtyckiego maratonu oraz półmaratonu. Już w sobotę 25 sierpnia, piękna plaża półwyspu helskiego będzie areną „IX Bałtyckiego Maratonu brzegiem morza” oraz  „V Bałtyckiego Półmaratonu brzegiem morza”.  Na najmłodszych czekają biegi na dystansach 200 i 500 metrów. Na morzu natomiast, zmagać się będą żeglarze – w corocznej walce o Puchar Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni.

opublikowano: 2018-08-17
Uwiecznij gatunek chroniony i wygraj nagrody Rybołówstwo, Ekologia

Uwiecznij gatunek chroniony i wygraj nagrody

Konik morski, latimeria, jesiotr zachodni, czy niektóre mięczaki – to tylko kilka gatunków chronionych przepisami konwencji waszyngtońskiej CITES. Żeby przybliżyć wiedzę o nich, Akwarium Gdyńskie zorganizowało konkurs fotograficzny. Wystarczy zrobić zdjęcie jednego z tych organizmów lub pochodzący z niego produkt. Prace można zgłaszać do 31 sierpnia.

opublikowano: 2018-08-17
Budowa nowego promu Brittany Ferries. Kolejny ważny etap osiągnięty Przemysł, Stocznie, Offshore

Budowa nowego promu Brittany Ferries. Kolejny ważny etap osiągnięty

W niemieckiej stoczni FSG miała miejsce uroczystość położenia stępki pod budowę nowego promu dla Brittany Ferries. Choć prace przy budowie statku Honfleur trwają już od dłuższego czasu, wyjątkowa ceremonia odbyła się dopiero w sierpniu. To oznacza również, że prace przy budowie promu, który ma być gotowy już w przyszłym roku, teraz jeszcze bardziej przyspieszą.

opublikowano: 2018-08-17

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook