Wiadomości

Wstrzymany ruch turystyczny na Brdzie Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

Wstrzymany ruch turystyczny na Brdzie

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku informuje,iż w wyniku nawałnicy z dnia 11-12 sierpnia do odwołania wstrzymuje się ruch turystyczny na rzece Brdzie na odcinku od miejscowości Zapora do miejscowości Żukowo tj. od 133,6 do 118 km. Związane jest to z prowadzonymi pracami w korycie rzeki.

opublikowano: 2017-08-22
Jacht przerywa wielki kolarski wyścig (wideo) Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

Jacht przerywa wielki kolarski wyścig (wideo)

Ostatnia prosta do mety i niespodzianka. Pięć kilometrów przed końcem drugiego etapu kolarskiego wyścigu Ladies Tour o Norway rywalizację zawodniczek przerwał przepływający jacht. Most nad rzeką Glomma w Norwegii trzeba było otworzyć, a tym samym szanse startujących kobiet zostały wyrównane.

opublikowano: 2017-08-22
Foka Race - Gdańsk 2017 Rybołówstwo, Ekologia

Foka Race - Gdańsk 2017

Takiego charytaywnego biegu jeszcze w Polsce nie było. 23 września Fundacja Pomagam na Medal oraz trójmiejscy biegacze pobiegną dla fok ze Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego na Helu. Jak podkreślają organizatorzy, te przesympatyczne stworzenia wciąż potrzebują pomocy, ponieważ są zagrożonym gatunkiem.

opublikowano: 2017-08-22
Dzieci z Rytla z wizytą na Darze Młodzieży Edukacja, Rynek Pracy

Dzieci z Rytla z wizytą na Darze Młodzieży

W poniedziałek do Gdyni przyjechała grupa trzydzieściorga ośmiorga dzieci z dotkniętego nawałnicą Rytla. Młodzież spędzi tam cały tydzień, korzystając ze specjalnie przygotowanych atrakcji, które pomogą oderwać się od wspomnień przebytego w ostatnich tygodniach koszmaru. We wtorek głównym wydarzeniem było wejście na pokład żaglowca Dar Młodzieży, na którym z grupą dzieci spotkali się przedstawiciele władz Gdyni.

opublikowano: 2017-08-22

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook