Wiadomości

Współpraca Uniwersytetu Gdańskiego z Portem Gdańsk Porty, Transport, Logistyka

Współpraca Uniwersytetu Gdańskiego z Portem Gdańsk

Współpraca w zakresie praktyk studenckich, projektów badawczo-rozwojowych oraz szkoleń i konferencji, a także transferu wiedzy i komercjalizacji wyników badań naukowych – to obszary wspólnych działań w ramach porozumienia podpisanego 23 lipca 2018 roku pomiędzy Uniwersytetem Gdańskim a Portem Gdańsk.

opublikowano: 2018-07-23
Statkiem PŻM w podróż życia Porty, Transport, Logistyka

Statkiem PŻM w podróż życia

Polska Żegluga Morska informuje, że udostępnia na swoich statkach handlowych kabiny dla pasażerów. Działalność pasażerska prowadzona jest głównie w oparciu o stały kontrakt przewozowy stali z IJmuiden (Holandia) na Wielkie Jeziora Amerykańskie. W zakresie tej relacji armator współpracuje z londyńskim biurem podróży Cruise People, które specjalizuje się w takiej działalności.

opublikowano: 2018-07-23
Klienci i e-klienci w ZUS Prawo, Polityka, Finanse

Klienci i e-klienci w ZUS

W niecałe 2,5 roku oba pomorskie oddziały ZUS obsłużyły prawie 3 mln klientów. Jednak coraz więcej z nas wybiera elektroniczny kontakt z urzędem. W całej Polsce, w tym samym czasie ZUS przyjął ponad 9 mln elektronicznych wniosków i podobną liczbę połączeń telefonicznych na infolinię.

opublikowano: 2018-07-23
Perłę architektury przemysłowej Gdyni czeka modernizacja Porty, Transport, Logistyka

Perłę architektury przemysłowej Gdyni czeka modernizacja

W połowie lipca Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. podpisał umowę na roboty termoizolacyjne w budynku magazynowym H, którego historyczna nazwa to Magazyn nr 5. Wartość kontraktu opiewa na 7 mln zł, a termin zakończenia prac określono na pierwszy kwartał 2020 roku. Obiekt ten jest jedną z pereł architektonicznych budowli przemysłowych okresu międzywojennego. 

opublikowano: 2018-07-23

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook