Wiadomości

Gdyńskie stocznie otwierają drzwi dla gimnazjalistów Edukacja, Rynek Pracy

Gdyńskie stocznie otwierają drzwi dla gimnazjalistów

Jak wygląda praca w gdyńskich stoczniach? Dlaczego warto wybrać szkołę zawodową? I wreszcie, ile można zarobić pracując w zawodach związanych z gospodarka morską? Odpowiedzi m.in. na te pytanie pozna grupa 225 gimnazjalistów z Gdyni, którzy w czwartek odwiedzą Bałtycki Port Nowych Technologii. Wspólna inicjatywa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz miasta Gdynia ma pomóc uczniom podjąć decyzję związaną z wyborem szkoły ponadgimnazjalnej.

opublikowano: 2017-09-25
Poszukiwany mężczyzna w rekreacyjnym rejsie Marynarka, Służby, Ratownictwo

Poszukiwany mężczyzna w rekreacyjnym rejsie

60-letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego, poszukiwanego przez sąd, zatrzymali na Bałtyku 23 września funkcjonariusze z SG-216 z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej. Mężczyzna był pasażerem jednostki sportowo-wędkarskiej, z której uprawiano rekreacyjny połów ryb.

opublikowano: 2017-09-25
Nowy prom dla Molslinjen coraz bliżej ukończenia Porty, Transport, Logistyka

Nowy prom dla Molslinjen coraz bliżej ukończenia

Prace nad nowym promem dla Molslinjen wchodzą w decydującą fazę. Przedstawiciele fińskiej stoczni, gdzie powstaje jednostka, przyznali, że udało się wyprzedzić harmonogram i obecnie nic nie zagraża planowanemu terminowi dostarczenia jednostki. Powoli nabiera ona swoich ostatecznych kształtów.

opublikowano: 2017-09-25

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook