Wiadomości

Spore zmiany na promie Mariella Porty, Transport, Logistyka

Spore zmiany na promie Mariella

Viking Line sukcesywnie modernizuje i unowocześnia swoją flotę. Najnowsze zmiany dotyczą promu Mariella, który w trakcie krótkiej przerwy zyska nowe oblicze. Zmiany powinni docenić szczególnie pasażerowie.

opublikowano: 2017-09-26
Optymizm Rezerwy Federalnej i wynik wyborów w Niemczech ograniczają zyski euro Prawo, Polityka, Finanse

Optymizm Rezerwy Federalnej i wynik wyborów w Niemczech ograniczają zyski euro

Rezerwa Federalna zakomunikowała rynkom, że ma w planach podwyżkę stóp procentowych podczas spotkania w grudniu. “Dot plot”, czyli graficzna reprezentacja oczekiwań członków Komitetu ds. Otwartego Rynku (FOMC) w kwestii wysokości przyszłych stóp procentowych pokazała różnicę między rynkowymi oczekiwaniami oraz oczekiwaniami banku centralnego. Wspólna europejska waluta traciła po tej informacji, jednak na przestrzeni kolejnych kilku dni była w stanie odrobić większość strat, wspierana dobrymi danymi gospodarczymi ze strefy euro. W trakcie sesji azjatyckiej euro po raz kolejny doznało wyprzedaży po tym, jak opublikowano wyniki wyborów w Niemczech. Rynki negatywnie zareagowały na informacje, że prawicowa partia AfD zdobyła aż 13,5% poparcia i stała się trzecią największą partią w Bundestagu.

opublikowano: 2017-09-25
Finał sezonu Delphia 24 OD w Powidzu Przemysł Jachtowy, Żeglarstwo

Finał sezonu Delphia 24 OD w Powidzu

W Powidzu w miniony piątek i w sobotę odbyły się Mistrzostwa Ziem Zachodnich klasy Delphia 24 OD. Puchar Hotelu Moran 2017 wywalczył Paweł Oskroba. Najlepszym sternikiem sezonu i zdobywcą Pucharu Polski okazał się Piotr Kowalewski, w rankingu jachtów zwyciężył Marcin Pietrzak.

opublikowano: 2017-09-25
Centrum Techniki Morskiej walczy z terrorystami Marynarka, Służby, Ratownictwo

Centrum Techniki Morskiej walczy z terrorystami

Centrum Techniki Morskiej na rynku działa od 1982 roku i przez ten czas stworzyło i wdrożyło w życie wiele systemów wojskowych. Nowoczesne urządzenia i technologie, znajdują swoje zastosowanie w przeciwdziałaniu morskim zagrożeniom, w tym terrorystycznym, w trudnych warunkach podwodnych. Nie inaczej jest z Portable Underwater Protection System for Naval Task Groups.

opublikowano: 2017-09-25

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook