Wiadomości

Saab i Akademia Marynarki Wojennej z umową o współpracy Edukacja, Rynek Pracy

Saab i Akademia Marynarki Wojennej z umową o współpracy

Grupa zbrojeniowa Saab i Akademia Marynarki Wojennej podpisały umowę dotyczącą strategicznej, długoterminowej współpracy w zakresie praktyk akademickich i przemysłowych oraz wspólnych projektów badawczych. Obejmuje ona postanowienie nawiązania ścisłych relacji oraz jak największego wykorzystania specjalistycznego doświadczenia i potencjału obu partnerów.

opublikowano: 2017-12-13
Posiedzenie Rady Gospodarki Wodnej Rybołówstwo, Ekologia

Posiedzenie Rady Gospodarki Wodnej

Rada Gospodarki Wodnej Regionu Wodnego Dolnej Wisły czwartej kadencji obradowała na swoim czwartym posiedzeniu w poniedziałek, 11 grudnia 2017 r. Było to zarazem ostatnie posiedzenie Rady Gospodarki Wodnej, ponieważ w wyniku wprowadzenia nowego Prawa Wodnego, ciało to przestaje istnieć z dniem 1 stycznia 2018 r.

opublikowano: 2017-12-13
Przygotowania do PCS w Porcie Gdynia Porty, Transport, Logistyka

Przygotowania do PCS w Porcie Gdynia

Podczas wczorajszego ( 12 bm.) spotkania w Zarządzie Morskiego Portu Gdynia S.A. firm i terminali działających w Porcie Gdynia   z przedstawicielami placówek administracji państwowej omawiano ważki problem realizacji projektu systemu Polski Port Community System (Polski PCS). Przypomnijmy, iż w połowie września br. w siedzibie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Warszawie podpisano umowę o powołaniu spółki Polski PCS.

opublikowano: 2017-12-13
Spór w sprawie stawki VAT 0% na roboty związane z umacnianiem brzegu morskiego rozstrzygnięty w uchwale NSA Prawo, Polityka, Finanse

Spór w sprawie stawki VAT 0% na roboty związane z umacnianiem brzegu morskiego rozstrzygnięty w uchwale NSA

11 grudnia 2017 r. w uchwale NSA o sygn. I FPS 2/17 uznano, iż prace polegające na odbudowie i rozbudowie umocnień brzegu Morza Bałtyckiego, służące zachowaniu w stanie niepogorszonym już istniejących brzegów morskich i ich zabezpieczeniu przed dalszym zniszczeniem są usługami związanymi z ochroną środowiska morskiego, do których zastosowanie znajdzie stawka podatku w wysokości 0% VAT.

opublikowano: 2017-12-13
Chińczycy z wizytą w portach Szczecin i Świnoujście Porty, Transport, Logistyka

Chińczycy z wizytą w portach Szczecin i Świnoujście

11 grudnia br. przebywali z wizytą roboczą w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA przedstawiciele chińskiej firmy oferującej usługi w zakresie transportu kolejowego oraz innych innowacyjnych rozwiązań transportowych.  W spotkaniu wziął udział Marcin Pawlicki – wiceprezydent Szczecina.

opublikowano: 2017-12-13

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook