Wiadomości

Kraje bałtyckie nie są w stanie sprostać obietnicy zdrowego Morza Bałtyckiego Rybołówstwo, Ekologia

Kraje bałtyckie nie są w stanie sprostać obietnicy zdrowego Morza Bałtyckiego

W tym roku z okazji Światowego Dnia Wody szczególne zainteresowanie budzi realizacja przez kraje bałtyckie zadań określonych w Bałtyckim Planie Działań Komisji Helsińskiej (BPD), mających na celu osiągnięcie dobrego stanu wód Morza Bałtyckiego do 2021 roku. Dziesięć lat po podpisaniu BPD, Morze Bałtyckie wciąż jest dalekie od osiągnięcia dobrego, zdrowego stanu, a w niektórych obszarach stan ten ulega nawet pogorszeniu. WWF opracowało raport „The Baltic Sea Action Plan Scorecard 2018” (Bałtycki Plan Działań – karta wyników 2018)oceniający realizację BPD, gdzie wykazano, że kraje nadbałtyckie nie wywiązują się ze zobowiązań dotyczących osiągnięcia zdrowego stanu Morza Bałtyckiego. I niewiele wskazuje na to, że to się zmieni.

opublikowano: 2018-03-23
Góry Łosiowe – powołujemy nowy park krajobrazowy Rybołówstwo, Ekologia

Góry Łosiowe – powołujemy nowy park krajobrazowy

Samorząd województwa przygotowuje się do utworzenia Parku Krajobrazowego Góry Łosiowe. Chodzi o cenny przyrodniczo nadwiślański obszar w gminach Grudziądz i Rogóźno, związany z postacią prof. Ludwika Rydygiera. Będzie to dziesiąty park krajobrazowy w województwie kujawsko-pomorskim.

opublikowano: 2018-03-23
Wyżnikiewicz: stopa bezrobocia w Polsce ustabilizowała się Edukacja, Rynek Pracy

Wyżnikiewicz: stopa bezrobocia w Polsce ustabilizowała się

Stopa bezrobocia w Polsce, po dosyć wyraźnym obniżaniu w poprzednich miesiącach, ustabilizowała się - tak piątkowe dane GUS o 6,8-proc. bezrobociu w lutym skomentował dla PAP Bohdan Wyżnikiewicz prezes Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych. Dodał, że w najbliższym czasie bezrobocie będzie spadać, ale redukcja będzie niewielka.

opublikowano: 2018-03-23
Wykład otwarty na temat przemiany energii w okrętach podwodnych Edukacja, Rynek Pracy

Wykład otwarty na temat przemiany energii w okrętach podwodnych

We wtorek 27 marca o godzinie 12:00 w Audytorium Biblioteki Głównej Akademii Marynarki Wojennej odbędzie się wykład otwarty pt.: „Energy conversion in submarines – Diesel Engines”. Wykład poprowadzi przedstawiciel firmy Saab Kockums Pan Peter Karlström i będzie składał się z trzech części po 45 minut każda.

opublikowano: 2018-03-23

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook