Wiadomości

Aresztowano 5 aktywistów Greenpeace, którzy wdarli się na statek z samochodami Volkswagena (wideo) Marynarka, Służby, Ratownictwo

Aresztowano 5 aktywistów Greenpeace, którzy wdarli się na statek z samochodami Volkswagena (wideo)

Policja aresztowała 5 aktywistów Greenpeace, którzy w czwartek wdarli się na statek przewożący do Wielkiej Brytanii samochody Volkswagena z silnikami Diesla. Próbowali oni zatrzymać ich wyładunek w porcie w Sheerness na wschód od Londynu. Zdaniem aktywistów Greenpeace, Wielka Brytania natychmiast powinna wprowadzić zakaz sprzedaży samochodów z silnikami wysokoprężnymi.

opublikowano: 2017-09-23
OT Logistics podsumowuje półrocze: wzrost przychodów o blisko 25 % Porty, Transport, Logistyka

OT Logistics podsumowuje półrocze: wzrost przychodów o blisko 25 %

Grupa Kapitałowa OT Logistics, największy operator portowy w Polsce i lider w obszarze żeglugi śródlądowej w Europie Środkowo-Wschodniej, wypracowała w I półroczu 2017 r. 433,2 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży. Zysk operacyjny wyniósł 7,2 mln zł, a wynik EBITDA wzrósł o ponad 11% w ujęciu rocznym do 34,1 mln zł. Grupa zanotowała stratę netto na poziomie 4,3 mln zł.

opublikowano: 2017-09-23
Wild o odszkodowaniach dla mieszkańców Stanisławowa Prawo, Polityka, Finanse

Wild o odszkodowaniach dla mieszkańców Stanisławowa

Według obecnych cen wartość gruntów rolnych pod budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego to ok. 240 mln zł; jednak jesteśmy gotowi ponieść koszty znacznie wyższe - mówi Mikołaj Wild, pytany o odszkodowania dla mieszkańców Stanisławowa, którzy będą musieli opuścić tereny pod budowę CPK.

opublikowano: 2017-09-23

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook