Wiadomości

Firma Brittany Ferries odświeża logo Porty, Transport, Logistyka

Firma Brittany Ferries odświeża logo

Promy Brittany Ferries zmieniają się nie tylko pod kątem udogodnień, które regularnie pojawiają się na pokładach i adresowane są do pasażerów oraz kierowców. Wkrótce zmieni się również ich malowanie. Francuski przewoźnik zaprezentował właśnie swoje nowe logo. Modyfikacji uległa czcionka, pojawiły się też nowe, żywsze kolory.

opublikowano: 2018-11-21
Dachser inwestuje 20 mln euro w magazyn na chemię Porty, Transport, Logistyka

Dachser inwestuje 20 mln euro w magazyn na chemię

Dachser, globalny operator logistyczny, zainwestuje ponad 20 mln euro w rozbudowę centrum logistycznego w mieście Malsch, położonym niedaleko Karlsruhe w Niemczech.  Powierzchnia nowego magazynu wynosi blisko 22 tys. mkw., zapewniając miejsce dla ok. 43 tys. palet. Obiekt został zaprojektowany tak, by umożliwić odpowiednie przechowywanie produktów chemicznych oraz towarów niebezpiecznych, takich jak farby, powłoki i kleje. Oddanie inwestycji do użytku planowane jest na pierwszy kwartał 2019 r.

opublikowano: 2018-11-21
Marynarze mistrzami świata Marynarka, Służby, Ratownictwo

Marynarze mistrzami świata

Złotoryja była gospodarzem Pucharu Świata 2018 oraz Pucharu Świata Służb Mundurowych 2018 w wyciskaniu sztangi leżąc i w martwym ciągu WRPF. W tych prestiżowych zawodach sportowych uczestniczyło ponad 250 siłaczy z różnych państw, w tym 8 z MW.

opublikowano: 2018-11-21
Nowe promy hybrydowe ze stoczni Remontowa Shipbuilding są już w Londynie Porty, Transport, Logistyka

Nowe promy hybrydowe ze stoczni Remontowa Shipbuilding są już w Londynie

Budowa nowoczesnych promów hybrydowych zamówionych w stoczni Remontowa Shipbuilding przez brytyjskiego armatora Transport for London zakończyła się w październiku. Po pomyślnym zakończeniu cyklu prób dokowych i morskich statki wyruszyły w swą pierwszą i przypuszczalnie najdłuższą podróż - z Gdańska do Londynu. 9 listopada w Londynie podpisane zostały stosowne dokumenty potwierdzające przekazanie obu statków armatorowi.

opublikowano: 2018-11-21

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook