Wiadomości

Orzeł w zanurzeniu Marynarka, Służby, Ratownictwo

Orzeł w zanurzeniu

Jest największym polskim okrętem podwodnym. ORP Orzeł odbywa szkolenie na morzu, sprawdzając m. in. przygotowanie załogi do samodzielnego operowania poza macierzystym portem w położeniu podwodnym.

opublikowano: 2018-10-19
Zobacz ostatni w tym sezonie wycieczkowiec Porty, Transport, Logistyka

Zobacz ostatni w tym sezonie wycieczkowiec

Ma 252 metry długości, a na pokład zabiera 2 tys.  pasażerów. MS „AIDAbella” jest ostatnim statkiem pasażerskim, który zawinął do Gdyni w tym sezonie wycieczkowców. Jednostka zacumowała przy Nabrzeżu Francuskim, można ją podziwiać do godz. 17.00.

opublikowano: 2018-10-19
Ulstein wchodzi na amerykański rynek offshore Przemysł, Stocznie, Offshore

Ulstein wchodzi na amerykański rynek offshore

Norweska grupa Ulstein poinformowała w oficjalnym komunikacie o otrzymaniu zlecenia na opracowanie pierwszego w historii statku typu SOV (Service Operation Vessel- do obsługi morskich farm wiatrowych), zgodnego z ustawą Jones Act. Prace zleciła firma sektora offshore - Aeolus Energy Inc. z siedzibą na Florydzie. Nowa jednostka powstanie w oparciu o sprawdzony projekt Ulsteina - SX195. Zostanie jednak dostosowana do specyficznych wymagań Aeolus Energy i US Coast Guard.

opublikowano: 2018-10-19
XIII Konferencja PSEW Rynek Energetyki Wiatrowej w Polsce (zapowiedź wideo) Przemysł, Stocznie, Offshore

XIII Konferencja PSEW Rynek Energetyki Wiatrowej w Polsce (zapowiedź wideo)

W dniach 6-8 listopada 2018 r. w Serocku odbędzie się konferencja „Rynek Energetyki Wiatrowej w Polsce” zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej. Na 3-dniowe obrady zaplanowano dyskusje i wystąpienia przedstawicieli rządu Polski i Danii, czołowych inwestorów i firm działających w branży. GospodarkaMorska.pl objęła wydarzenie swoim patronatem medialnym.

opublikowano: 2018-10-19

Najczęściej czytane

Zapisz się
na bezpłatny newsletter
gospodarkamorska.tv Facebook