• <
nauta_2024

Już jutro siódma edycja konferencji Diagnostyka Meteriałów i Urządzeń Technicznych DMIUT 2018

pc

18.09.2018 10:55 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Już jutro siódma edycja konferencji Diagnostyka Meteriałów i Urządzeń Technicznych DMIUT 2018

Partnerzy portalu

Już jutro siódma edycja konferencji Diagnostyka Meteriałów i Urządzeń Technicznych DMIUT 2018 - GospodarkaMorska.pl

Badania nieniszczące, rozumiane jako diagnozowanie stanu materiałów, urządzeń czy konstrukcji i instalacji w sposób nie ingerujący w ich strukturę, a więc minimalizujący potrzebę wyłączania ich z eksploatacji, znajdują coraz szersze zastosowanie w praktyce przemysłowej. Z jednej strony pozwalają na minimalizację kosztów diagnostyki obligatoryjnej, z drugiej - poszerzają spektrum informacji, jakie możemy uzyskać pod kątem optymalizacji parametrów eksploatacyjnych. DMIUT jest spotkaniem poświęconym współczesnym wyzwaniom w tej właśnie dziedzinie wiedzy, w międzynarodowej nomenklaturze znanej jako NDT - Non Destructive Testing. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 20-21.09.2018 r. w Gdańsku.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji będą wyzwania diagnostyczne branży morskiej, choć nie zabraknie także innych obszarów.

DMIUT ma swoją genezę w środowisku naukowym, wśród specjalistów zajmujących się szeroko pojętymi badaniami nieniszczącymi w przemyśle. Zamierzeniem organizatorów jest rozszerzenie formuły konferencji, zwłaszcza w kierunku środowisk przemysłowych. Stąd między innymi wynika fakt zlokalizowania konferencji i partnerstwo z Gdańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym, który jest miejscem szczególnie sprzyjającym kontaktom świata nauki i przemysłu.

Wydarzenie opiera się na trzech filarach tematycznych:

  • FILAR I - NOWOCZESNA DIAGNOSTYKA - SZANSE I WYZWANIA - diagnostyka prewencyjna i predykcyjna jako źródło szans i przewag, innowacje i nowe technologie, wyzwania i potrzeby branży morskiej i offshore, wyzwania branży energetycznej,
  • FILAR II - NARZĘDZIA ROZWOJU I WSPARCIA- fundusze, programy oraz instytucje wsparcia i otoczenia biznesu, współpraca nauka-przemysł, aspekty prawne i instytucje nadzoru,
  • FILAR III - POTENCJAŁ BADAŃ NAUKOWYCH - aktualne trendy i kierunki badań, obiecujące odkrycia naukowe z potencjałem na aplikacje praktyczne.

Konferencja w założeniu ma mieć jak najbardziej otwartą formułę obejmującą prezentacje i referaty, dyskusje panelowe, networking oraz prezentację konkretnych rozwiązań technicznych.

Do udziału serdecznie zapraszamy zarówno przedstawicieli świata naukowego jak i przemysłu oraz środowiska startupowego - zwłaszcza tych związanych z branżą morską.

KOnferencja została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Pana Mieczysława Struka, Marszałka Województwa Pomorskiego

Więcej informacji, w tym warunki uczestnictwa oraz formularz zgłoszeniowy tutaj.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.